کد خبر: 805512 A

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد و ماه محرم فرصتی برای تبیین ابعاد این فرهنگ گرانبها است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی شهیدی در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در طول سال بیش از ۴۲۰ هزار دیدار در قالب طرح سپاس با ایثارگران انجام می‌شود، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو مسیر گام بر می‌دارد که یک مسیر خدماتی و معیشتی و مسیر دیگر فرهنگی است و در اساسنامه بنیاد این دو وظیفه برای بنیاد تعریف شده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد افزود: ملت ایران فرهنگ ایثار و شهادت را از نهضت عاشورای امام‌حسین(ع) دریافته است. این فرهنگ سبب پیروزی ما بوده و موفقیت‌هایی که در جامعه داریم به‌خاطر ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران و فرهنگ ایثار و شهادت است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به رخدادهای دفاع مقدس، ادامه داد: جنگی بر ما تحمیل شد و ملت در برابر این جنگ ایستادگی و دفاع کرد و پس از هشت‌سال دفاع مقدس این ملت توانست به پیروزی دست یابد و رهبر انقلاب تأکید زیادی دارند که روی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کار شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد و ماه محرم فرصتی برای تبیین ابعاد والای این فرهنگ گرانبها است. بسیاری از افراد در نسل‌های سوم و چهارم انقلاب با آنچه در هشت‌سال دفاع مقدس گذشته آشنایی ندارند و این آشنا کردن نسل نو با حماسه‌های دفاع مقدس وظیفه مهمی است که باید به آن توجه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند نیز در این دیدار اظهار داشت: باید از فرصت ماه محرم نهایت استفاده را کرد و امروز عشق امام حسین (ع) منحصر به مردمان خاصی نیست. جوامع بشری از مسلمان و غیرمسلمان نسبت به امام حسین (ع) عرض ارادت می‌کنند و در عشق به امام حسین (ع) شریک هستند و اربعین حسینی نیز نمادی از عشق مسلمانان و غیر مسلمانان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: خدمت به ایثارگران و خانواده‌های شهدا توفیق می‌خواهد که امیدواریم این توفیق را پیدا کنیم؛ ایثارگران در راه حق و مبارزه با ظلم به دشمن فرصت ندادند و پرداختن به جنبه‌های فرهنگی بر روی ایثارگران و همه مردم بسیار مؤثر است.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی با محمدصادق معتمدیان استاندار این استان نیز دیدار و در مورد آخرین وضعیت خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران این استان گفت‌وگو و بر ضرورت تلاش همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات ایثارگران تأکید کرد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد همچنین در نشست شورای اداری بنیاد استان و در جمع معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی اولویت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمات رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تشریح کرد.

فرهنگ ایثار و شهادت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر