کد خبر: 805290 A

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گفت: شورا عملکرد حمایت گرایانه نسبت به اربعین داشته است.ما ۵ میلیارد بودجه ای که به اربعین اختصاص داده شده بود را به ده میلیارد افزایش داده‌ایم و این نشان دهنده این رویکرد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جواد حق شناس در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای شهر با اشاره به گزارش روز گذشته یکی از رسانه ها مبنی بر عدم توجه شورای شهر به مسأله عاشورا گفت: در دوسال اخیر رویکرد شورای شهر، مدیریت شهری و شهرداری در جهت تکریم آئین های عاشورایی و اربعین حسینی بوده است .متاسفانه در این دوساله در راستای دادن آدرس غلط و پوشاندن اشتباهات گذشته شاهد ارائه اطلاعات و سیاه نمایی بوده ایم که شورای شهر و شهرداری رویکرد همراهانه نسبت به آئین عاشورایی و اربعین ندارد.

وی افزود: گزارش غلطی که در برخی خبرگزاری ها ارائه گردیده، موید این حرف است.

حق شناس افزود: من اعلام می کنم که شورا عملکرد حمایت گرایانه نسبت به اربعین داشته است .ما ۵ میلیارد بودجه ای که به اربعین اختصاص داده شده بود را به ده میلیارد افزایش داده‌ایم و این نشان دهنده این رویکرد است.

عضو شورای شهر تهران گفت: کمیسیون فرهنگی در بحث سلامت سازی مراسم اربعین عملکرد قابل چشم گیری داشتیم و هزینه های غیرمربوط و اشتباه که تاکنون شکل می گرفت و هیچ نسبتی با بودجه مصوب نداشت حذف کردیم.در دوره های قبل (چه در دوره نجفی و چه در دوره افشانی)سقف بودجه لحاظ شد و خود کمیسیون هم در وزارت کشور برای بررسی دقیق عملکرد مامور استخدام کرده بود.

حق شناس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش بودجه ای که برای اولین بار شاهد آن بودیم با سرفصل بودجه شهرداری مطابقت داشت و افزایش لازم در این دوسال داشته ایم.

بودجه شورای شهر شهرداری وزارت کشور کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر