کد خبر: 805201 A

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در نشست طرح نماد اظهار کرد: علاوه بر تقسیم‌کار ملی با حضور ۱۳ دستگاه در طرح نماد، باید از ظرفیت درون‌سازمانی وزارت آموزش‌وپرورش به‌طور کامل استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا، سید جواد حسینی با اشاره به اینکه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) موضوع مهمی است، اظهار کرد: در طرح نماد کنترل، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس و دانش آموزان از یک‌سو و فرآیند رشد مدار و پیشگیری رشدمدارانه و توانمندسازانه از دیگر سو، هدف­گذاری شده است.

وی افزود: به این منظور لازم است، ۱۳ دستگاه با آموزش‌وپرورش همکاری می‌کنند و وظایفشان باید تدقیق شود.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه میز نماد در وزارتخانه تحت عنوان شورای عالی نماد شکل گیرد، گفت: در سلسله‌مراتب استانی از مناطق تا مدارس، میز نماد استان‌ها، مناطق و مدارس باید راه‌اندازی شود و این میز از سطح ستاد تا استان و مناطق و کانون تعلیم و تربیت یعنی مدارس با حضور شرکا شکل گیرد.

حسینی خاطرنشان کرد: در طرح نماد، علاوه بر تقسیم‌کار ملی با حضور ۱۳ دستگاه، باید از ظرفیت درون‌سازمانی وزارت آموزش‌وپرورش به‌طور کامل استفاده کنیم ازجمله این ظرفیت‌ها؛ انجمن اولیا و مربیان هستند، که این انجمن از سه منظر در طرح نماد، می‌تواند همکاری کنند.

وی ادامه داد: از منظر اول، ۹ هزار مربی آموزش خانواده که این انجمن در اختیار دارد و همگی آموزش‌دیده و توانمند هستند باید به‌طور مشخص به همکاری دعوت شوند. دوم؛ ۳۵۰ مرکز مشاوره و راهنمایی خانواده، باید مثل ۷۵۰ مرکز مشاوره در طرح نماد ایفای نقش کنند.

حسینی تصریح کرد: نکته سوم اینکه، باید از مجله پیوند برای گسترش فضای تبلیغاتی و فرهنگ‌سازی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان باید استفاده بهینه شود.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: با ایجاد خط «هات لاین» ۳ رقمی که می‌توان از وزارت ارتباطات دریافت کرد و اتصال آن در سه سطح به میزهای نماد منطقه و استان و درنهایت میز نماد مرکز خدمات در قالب طرح نماد، از سطح ۲۱ هزار مدرسه به‌کل دانش آموزان و مدارس تسری پیدا کند.

 بنا به اعلام معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، حسینی در پایان با اشاره به اجرای دقیق طرح نماد و نقش‌آفرینی آن در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، تأکید کرد: باید از ظرفیت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در اختصاص اعتبارات و نیز شوراهایی مثل شورای اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر حداکثر استفاده را کرد. همچنین در موضوع کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی، باید طرح‌های مدیریت مورد، یاریگران زندگی، خانه پیشگیری، توانمندسازی دانش آموزان، اولیا و همکاران هم پیش از پیش موردتوجه قرار گیرد.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت خانواده مدرسه سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر