کد خبر: 805142 A

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

معاون پرستاری وزارت بهداشت از برگزاری دوره سه روزه توانمندسازی مدیران ارشد پرستاری کشور در راستای پوشش همگانی سلامت از پنجم تا هفتم شهریور ماه به همت موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت در کیش خبر داد.

به گزارش ایلنا، مریم حضرتی (معاونت پرستاری وزارت بهداشت) مدیران را پیشگامان هر سازمان خواند و افزود: بنابراین باید به آموزش مدیران توجه بیشتری شود و بستری فراهم کنیم که مدیران بیش از پیش بتوانند توانمندی‌های خود را بروز دهند و خلاقیت داشته باشند؛ چرا که با استفاده از خلاقیت و توانمندی می‌توانند سازمانشان را به سمت جلو پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت در پرستاری یک جزو لاینفک از حرفه تخصصی پرستاری در نظام سلامت است و هم اکنون در سطوح مختلف بیش از ۱۴۰۰۰ مدیر (پایه،میانی،ارشد) دارد، گفت: توانمند‌سازی آنها برای ارائه خدمات بهتر به مردم مهم است  و همچنین با توجه به اینکه ۷۰ درصد از نیروهای پرستاری سابقه خدمتی کمتر از ۱۰ سال دارند، بنابراین تربیت مدیران توسعه یافته یک ضرورت به شمار می‌آید.

حضرتی با بیان اینکه تنوع وظیفه، گستردگی و کمیت مدیریت وزارت بهداشت، موضوع مهم دیگری در حیطه مدیریتی سازمان است، افزود: برای اینکه مدیران بتوانند به وظیفه خود به درستی عمل کنند، باید توانمند باشند و فعالیت های بسیار خوبی در وزارت بهداشت و درمان در این راستا انجام شده است که جای قدردانی و سپاسگزاری دارد. 

حضرتی ادامه داد: مرجع تربیت مدیران و ارائه مشاوره حرفه ای در انتخاب مدیران ارشد سلامت در کشور، چشم انداز این موسسه است و در راستای این چشم انداز، توسعه همکاری‌های مشترک با سازمان‌ها، مؤسسات و نهادهای ملی و بین‌المللی، کاربست دانش مدیریتی در تمامی فعالیت های مدیریتی و ایجاد فرصت هایی برای زنان و مردان در سطوح مختلف کارشناسی بخش سلامت می تواند جزو  برنامه های آینده موسسه ملی توسعه و توانمند سازی مدیران باشد.

معاون پرستاری ابراز امیدواری کرد که با تلاش اساتید و دست اندرکاران این موسسه و دانشگاه ها بتوان برای توسعه و توانمندسازی مدیران و ارائه خدمات سلامت در کشور و عرصه های بین المللی اقدامات مفیدی انجام داد و بستری برای انجام کارهای حرفه ای در زمینه آموزش مدیران عرصه سلامت کشور و عرصه‌های بین‌المللی فراهم آورد.

پوشش سرمایه سلامت نیروی انسانی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر