کد خبر: 805132 A

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی اعلام کرد: گیرنده‌های رادیو و تلویزیون در تمام مراکز بهداشتی، درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به صورت دایمی بر روی موج شبکه سلامت سیما تنظیم شوند.

به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور (رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)  تاکید کرد: نظر به اهمیت آموزش همگانی در ارتقای سواد سلامت و سلامت عمومی و نقش بی‌بدیل رسانه‌ها و با توجه به وظیفه ذاتی شبکه سلامت سیما و لزوم بهره‌گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های این شبکه، حسب درخواست رییس شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیما و دستور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این اقدام در تمامی واحد‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صورت گیرد.

وی افزود: طی بخشنامه‌ای در این خصوص به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی از آنان خواسته شده دستور تنظیم دایمی کلیه تلویزیون‌های فعال در واحد‌های مختلف بهداشتی، درمانی، اداری را بر روی موج شبکه سلامت سیما  صادر کنند.

بنا به اعلام وبدا، به گفته جهانپور دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند گزارش مستند اقدامات بعمل آمده در این رابطه را تا ۱۵ شهریورماه جاری به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ارسال کنند.‌

دانشگاه های علوم پزشکی روابط عمومی سلامت وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا