کد خبر: 804763 A

سفیر اتریش در ایران در جریان بازدید از مرکز و ستاد فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران از آمادگی وین برای همکاری با تهران در حوزه انتقال تجارب مشترک مدیریت حوادث و سوانح و ارتقای ظرفیت تاب آوری تهران در حوزه حوادث و سوانح خبر داد.

به گزارش ایلنا، اشتفان شولتس سفیر اتریش ضمن اشاره به سابقه همکاری اتریش از زمان زلزله بم در ایران، به تجربیات قابل توجه اتریش در مدیریت سوانح طبیعی و نیز حوادث انسان ساخت اشاره کرد و گفت: تبادل تجربیات تهران و وین در این حوزه گامی است در مسیر توسعه روابط دو کشور که رییس جمهوری ایران بر آن تاکید دارند و در حال حاضر زمینه های توسعه روابط دو جانبه آماده است.

وی با بیان اینکه ایران می تواند نقش محوری را در حوزه امداد و نجات در منطقه ایفا کند، افزود: تجربه و دانش بالایی که در حوزه امداد و نجات در  ایران وجود دارد می تواند برای اتریش و نظام بین الملل مفید باشد و اتریش از همکاری های دوجانبه با ایران در زمینه انتقال تجربیات دو کشور در این حوزه استقبال می کند.

اشتفان شولتس افزود: برگزاری تمرین های عملیاتی امداد و نجات و همکاری با دانشگاه ها به منظور ایجاد یک دید عمیق و مشترک در حوزه مدیریت بحران، آموزش کارشناسان و مدیران و بهره گیری از پتانسیل های  اینساراگ از جمله محورهای همکاری دو کشور خواهد بود.

وی به ضرورت بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در مدیریت حوادث و سوانح اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی در اتریش در این حوزه فعال است و انتقال این تجربیات زمینه ساز مشارکت بخش های خصوصی میان دو کشور است.

 رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این دیدار به تجربه های ارزنده ایران در جریان وقوع سوانح طبیعی به ویژه زلزله های چند دهه اخیر اشاره کرد و با استقبال از تبادل تجربیات و گسترش همکاری های میان دو کشور گفت: در تهران با بحران های مختلفی روبرو هستیم که مهم ترین آنها سیل و زلزله است. شهر تهران با توجه به بافت فرسوده و تراکم جمعیت مستعد آسیب پذیری زیادی است و از طرف دیگر گسل های بزرگی در شهر تهران وجود دارد که فعال هستند و رود دره های بزرگ در تهران می توانند سیلاب های بزرگ به وجود آورند.

 کرمی محمدی تصریح کرد: همچنین مسئله فرونشست و فروریزش مشکلات زیادی را در شهر ایجاد می کند و امیدواریم با بهره گیری از تجربیات و کمک های کشور اتریش بخشی از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم را برطرف نماییم.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، وی با تاکید بر توسعه روابط میان دو کشور و تبادل تجربیات در این حوزه گفت: مدیریت  شهری تهران با هدف ایجاد شهر هوشمند به طور جدی به دنبال کاهش مخاطرات پایتخت و ارتقای ظرفیت های تاب آوری شهر در برابر حوادث و سوانح است و از هرگونه همکاری دو جانبه و چند جانبه در ارتباط بین الملل استقبال می کند.

اتریش ایران شهرداری تهران مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر