کد خبر: 804719 A

با هدف ضرورت مشارکت موثر و داوطلبانه شهروندان در نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی حفاظت از محیط زیست دستورالعمل اقدامات محیط زیستی در ایام محرم سال 1398 به مناطق 22 گانه ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، شینا انصاری مدیر کل این مجموعه با اشاره به جایگاه ارزشمند محیط زیست در آموزه های دینی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، خاطرنشان کرد: عزاداران حسینی در ایام محرم و صفر در هیأت های عزاداری، تکایا، مساجد و حسینیه ها هرچه بیشتر نسبت به حفظ پاکیزگی محیط زیست و سلامت عمومی جامعه اهتمام داشته باشند.

وی در ادامه افزود: با هدف ضرورت مشارکت موثر و داوطلبانه شهروندان در نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی حفاظت از محیط زیست تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر، در سطح جامعه و کاهش آلودگی های محیط زیستی دستورالعمل اقدامات محیط زیستی در ایام محرم سال ۱۳۹۸ به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شده است.

شینا انصاری اظهار کرد: در این دستور العمل به آموزش استفاده کمتر از ظروف یکبار مصرف، استفاده از لامپهای کم مصرف COB  و SMD جهت کاهش مصرف انرژی، کاهش استفاده از سفره های یکبار مصرف، آموزش در خصوص فشردن زباله های تولیدی و جلوگیری از رها سازی آنها در معابر، پیشگیری از آلودگی صوتی اشاره شده است که امید است همه با مشارکت یکدیگر سعی در اجرای مفاد دستور العمل با همکاری شهروندان در مناطق داشته باشیم.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: با همکاری اداره محیط زیست و پسماند مناطق، پویش محرم یاران محیط زیست در این ایام راه اندازی می شود که اعضای کانونهای محیط زیست و اعضای سمن ها ضمن آموزش نکات لازم به هیئت ها و حسینه های هر محله و منطقه سعی در پاکیزه نگه داشتن محیط در حین انجام مراسم عزاداری دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، دستور العمل اقدامات محیط زیستی در ایام محرم سال ۱۳۹۸ با محوریت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار و با همکاری سازمان مدیریت پسماند، اداره کل سلامت و اداره کل آموزشهای شهروندی جهت تدوین یک دستورالعمل واحد برای اجرا در ایام سوگواری در راستای حفاظت از محیط زیست تهیه شده است.

محرم شینا انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر