کد خبر: 803978 A

حق‌شناس مطرح کرد:

رییس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای‌شهر تهران به سرقت سردیس قیصر امین‌پور واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد حق شناس در واکنش به سرقت سردیس قیصر امین‌پور اظهار کرد: این اتفاق به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و امنیت روانی برای جامعه بسیار ناگوار است. اینکه سردیس شخصیت و شاعر بزرگی با تلاش زیادی ساخته می‌شود و بعد خبر می‌رسد سردیس را از یکی از معابر شهری به سرقت برده‌اند. به عقیده من، نیروی انتظامی به‌عنوان حافظان امنیت در سطح شهر باید پیگیر و پاسخگوی این اتفاق ناگوار باشد.

وی ادامه داد: بسیار دردآور است که یک مجسمه را به خاطر ۱۵۰ کیلوگرم برنز سرقت کنند و ارزش معنوی و امضای هنرمندی که سردیس را ساخته و خاطرات مردم شهر را نادیده گرفته و به فراموشی سپرده شود.  

حق‌شناس تاکید کرد: افکار عمومی انتظار دارد پلیس پس از بررسی‌های لازم در این باره توضیحاتی را ارائه دهد. البته این اتفاق جدید نیست و ما در گذشته هم متاسفانه شاهد سرقت آثار بزرگ هنری این شهر بوده‌ایم.

رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای‌شهر تهران گفت: امیدوارم سارقان هرچه سریع‌تر شناسایی و دستگیر شوند و مجسمه به جای خود بازگردد و دیگر شاهد وقوع این سبک اتفاقات در شهر تهران نباشیم.  وظیفه برخورد با این مسائل بر عهده‌ نهادهای امنیتی و انتظامی است، این نهادها حافظان امنیت افراد و آثار هنری شهر هستند.

قیصر امین پور قیصر امین‌پور سردیس قیصر امین پور سرقت سردیس قیصر امین پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر