کد خبر: 802816 A

سردار لطفی خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی که اقدام به سرقت بنرها و بیلبوردهای فرهنگی شهرداری تهران کرده بودند خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا لطفی در حاشیه طرح دستگیری سارقان بیلبوردها و بنرهای شهرداری تهران که عصر امروز در مقر مرکزی پلیس آگاهی پایتخت برگزار شد، اظهار کرد: اواخر مردادماه از طریق مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری‌تهران به پلیس آگاهی اطلاع داده شد که تعدادی از تابلوها و بنرهای فرهنگی شهرداری تهران از سوی افرادی ناشناس به سرقت رفته که در پی آن تیمی ویژه رسیدگی به این پرونده را را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات از سوی کاراگاهان پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: در تحقیقات اولیه ماموران موفق به شناسایی یک راننده کامیون که اقدام به جابجایی و حمل این تابلوها کرده بود شدند و پس از اخذ مجوزهای قضایی این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل  کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه از طریق این فرد دیگر افراد نیز شناسایی و دستگیر شدند، گفت: یک راننده جرثقیل، یک برشکار و چند نفر دیگر نیز که اقدام به سرقت این تابلوها کرده بودند شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.

لطفی با اشاره به انجام بازجویی از این افراد گفت: متهمان در تحقیقات انجام شده مدعی شدند در پی یافتن کار اقدام به درج آگهی در سایت دیوار کرده بودند که فردی با آنها تماس گرفته و دعوت به همکاری کرده این افراد نیز به فرد اصلی مراجعه و با آن اعلام شده که این کار از جانب پیمانکار شهرداری انجام شده و آنان باید شبانه اقدام به جمع آوری تعدادی از بنرها و بیلبوردها از سطح مناطق ۱ تا ۱۱ شهرداری تهران کنند.

 رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه با اطلاعات به دست آمده از فردی که با این افراد تماس گرفته بود نیز شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد، خاطرنشان کرد: این فرد تحت بازجویی قرار گرفته و مشخص شد که در دو شب دست‌ کم ۴۴ تابلو و بنر فرهنگی را به وسیله همین افراد شناسایی و سرقت کرده است.

 لطفی با بیان اینکه یک‌نفر دیگر نیز در این زمینه شناسایی و به‌زودی دستگیر خواهد شد، گفت: در مجموع تاکنون پنج نفر از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شدند که برای این افراد پرونده‌های تشکیل داده شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اینکه آیا ممکن است این افراد با قصد و غرایض دیگری دست به این سرقت زده باشند گفت: در این زمینه نیز در حال انجام تحقیق هستیم و با توجه به اینکه عامل اصلی ادعا کرده که در گذشته یکی از پیمانکاران شهرداری بوده و ممکن است انگیزه‌ای به جز انگیزه مالی از طریق سرقت نیز مطرح بوده باشد که این موضوع در حال بررسی است.

پلیس آگاهی تهران بزرگ رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر