کد خبر: 801907 A

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد:

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هم اکنون با وجود کاهش جمعیت حجاج در مکه، همچنان بالغ بر ۴۱ هزار نفر از حجاج ما در این شهر اقامت دارند و ۱۴۵ دستگاه اتوبوس به آنها خدمات رسانی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، علی رضا رشیدیان در حاشیه بازدید از ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری مکه مکرمه ویژه حجاج ایرانی با قدردانی از تلاش های انجام شده در این حوزه افزود: ارائه خدمات مختلف از جمله حمل و نقل تا حضور آخرین زائر ادامه می‌یابد.

وی عنوان کرد: حمل و نقل درون شهری (تردد در میز هتل ها و مسجدالحرام و بالعکس) یکی از مهمترین موضوعاتی است که بعد از اسکان زائران، حائز اهمیت است که در این رابطه ما در قالب سیستم حمل و نقل درون شهری خدمات مناسبی را در ۱۹ ایستگاه ارائه کرده‌ایم.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۵ دستگاه اتوبوس به کار جابجایی زائران می‌پردازند که ۱۶۶ هزار و ۴۴۰ فرصت جابجایی را برای زائران ما بوجود می آورند.

رشیدیان افزود: از ابتدای ایام حج تا کنون بالغ بر ۶ میلیون فرصت جابجایی فراهم شده است که این خدمات همچنان توسط سیستم حمل و نقل درون شهری و خادمان حجاج ادامه دارد.

وی به خدمات ویژه ای که امسال در سیستم حمل و نقل درون شهری ارائه می‌شود اشاره کرد و افزود: امسال کاروان‌هایی که تمایل به عمره مفرده داشتند از خدمات ویژه حمل و نقل درون شهری استفاده کرده‌اند و زائران به وسیله این سیستم و برای محرم شدن به مسجد تنعیم و سپس به حرم اعزام شده اند که این خدمات نیز توسط حمل و نقل درون شهری و خادمان حجاج انجام گرفته است.

وی از تمامی فعالان و زحمت‌کشان حمل و نقل درون شهری که با سعه صدر و آفتاب داغ مکه به خدمات رسانی پرداخته اند تشکر قدردانی کرد.

اتوبوس حمل و نقل خدمات رسانی خدمت رسانی محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر