کد خبر: 801729 A

سردار نوریان خبر داد:

سخنگوی ناجا از راه‌اندازی دو قرارگاه برای پیشگیری از جرایم و کاهش جان‌باختگان و مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار  احمد نوریان روز شنبه در همایش و گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا افزود: ان شاء الله به زودی هدف از راه اندازی این دو قرارگاه و تأثیراتی که در کاهش جرایم و تصادفات داشته به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

وی اظهار کرد: هوشمندسازی پلیس و استفاده از فناوری های روز در پیشبرد مأموریت ها و ارائه خدمات به مردم و همچنین رسیدگی به امور معیشتی و رفاهی کارکنان از تأکیدات فرمانده محترم نیروی انتظامی در این همایش بود که دستورات لازم به بخش های مربوطه ابلاغ شد.

پیش بینی تمهیدات انتظامی و ترافیکی از سوی پلیس های تخصصی برای ایام محرم 

سخنگوی ناجا گفت: فرمانده ناجا به اداره گذرنامه و فرماندهی استان های هم مرز با عراق دستور داده  است تا خودشان را برای خدمت رسانی مناسب و تأمین امنیت زوار ابا عبدالله الحسین (ع) آماده کنند تا ان شاء الله از اول محرم با توجه به هماهنگی با دولت عراق و حذف روادید صرفا با گذرنامه قانونی به عتبات عالیات سفر کنند.

معاون اجتماعی ناجا خاطر نشان کرد: مجموعه اقدامات و زحمات مأموران خدوم راهنمایی و رانندگی در جاده های سراسر کشور موجب شده تا به رغم اینکه امسال افزایش ۵ درصدی حجم ترددها و سفرها را داشته ایم، آمار تصادفات، جان باختگان و مصدومان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش نداشته باشد.

ارزیابی عملکرد پلیس های تخصصی از ابتدای سال تاکنون

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: یکی از حوزه های موفق پلیس که از زحماتش در این همایش تقدیر شد؛ اقدامات شبانه روزی «پلیس امنیت اقتصادی»  و برخی از فرماندهان انتظامی استان ها بود که علاوه بر آمارهای پلیس، اذعان بسیاری از کارشناسان اقتصادی حاکی از نقش موثر پلیس در ثبات حاکم بر بازار سکه و ارز، کنترل قاچاق کالا و سوخت، کاهش آمار احتکار و توزیع اقلام ضروری در بازار و ... و همچنین ارتقاء رضایت مندی مردم و مسئولان موید آن است.

سردار نوریان ادامه داد: تشدید اقدامات در ارتقاء امنیت فضای مجازی، مقابله با شرارت و اراذل اوباش، توسعه خدمات انتظامی به خصوص مراکز ۱۱۰ و ... از دیگر اقدامات ارائه شده است.

معاون اجتماعی ناجا خاطر نشان کرد: مقابله جدی با توزیع مواد مخدر در اطراف مراکز آموزشی و مدارس، شناسایی و دستگیری اعضاء باندها و شبکه های قاچاق مواد مخدر، تداوم جمع آوری معتادان متجاهر از سطح معابر شهری و انتقال به اردوگاه های بازپروری و نگهداری تا بهبود کامل از اقدامات مطلوب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا می باشد.

دومین نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان ناجا امروز (شنبه) با حضور فرمانده نیروی انتظامی در تهران برگزار شد؛ در این همایش یک روزه به موضوعات و مباحث مختلفی پرداخته شد.

ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر