کد خبر: 801715 A

پورسیدآقایی مطرح کرد:

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بر ضرورت اتخاذ تدابیر ترافیکی و اعمال نظارت جدی برای کاهش تصادفات تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل شهرداری تهران در جلسه شورای معاونان حمل‌ونقل و ترافیک مناطق 22 گانه، 3 عامل انسان، جاده و خودرو را از کاربران اصلی ترافیک در جامعه دانست و عنوان کرد: با توجه به رشد سریع جمعیت در پایتخت، مسئله ترافیک و تصادفات بیشتر نمود یافته است.

وی ادامه داد: از این رو کاهش تصادفات و سوانح علاوه بر اعمال قانون، با تعاملی که بین قوه قضاییه و پلیس و شهرداری به وجود آمده، کاهش تصادفات و ایمنی معابر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: معابر باید به‌گونه‌ای مهندسی‌شده باشند که کمترین تلفات و خسارات ناشی از آن‌ها رقم بخورد. وجود حفاظ‌ها و حاشیه‌های ایمن و همچنین ایمنی خودروها باید به‌صورت همه‌جانبه موردبررسی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک در کاهش وقوع تصادفات و افزایش انضباط عبور و مرور یک ضرورت انکارناپذیر است اظهار داشت: پس از ایمنی معابر، فرهنگ‌سازی رفتار ترافیکی و آموزش فرهنگ ترافیک، موثرترین روش در کاهش تصادفات رانندگی است.

پورسیدآقایی با اشاره به بررسی مدل‌های حمل‌ونقل و ترافیک مبدا و مقصد در پایتخت و آمارسنجی صورت گرفته در این معاونت تصریح کرد: براساس آمار توزیع طول سفر سواره به تفکیک نوع وسیله نقلیه در شهر تهران، خودروی شخصی بیشترین سهم را در تردد روزانه شهروندان داشته و پس آن به ترتیب تاکسی، مترو و اتوبوس بیشترین سهم مُدهای حمل‌ونقل مبدا و مقصد شهروندان را به خود اختصاص می‌دهند.

محسن پورسیدآقایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر