کد خبر: 801640 A

تفاهم نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان به امضا طرفین رسید.

به گزارش ایلنا، پیرو جلسات و مذاکرات متعدد صورت گرفته با طرفین آلمانی از نیمسال دوم تحصیلی سال گذشته، صبح امروز تفاهم نامه همکاری علمی و بین المللی فی ما بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه FHM آلمان در سازمان مرکزی دانشگاه فنی وحرفه‌ای در تهران به امضاء رسید.

 فرج اله طالبی اتویی مدیرکل همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حاشیه این مراسم در مصاحبه با روابط عمومی عنوان کرد: در این جلسه که با حضور ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دکتر دوست محمدیان مدیرکل امور بین الملل و مشاور رئیس دانشگاه FHM برگزار گردید، پیرامون تأسیس مدرسه تجارت مشترک با استفاده از اساتید هر دو دانشگاه و اعطای گواهینامه بین المللی به عنوان اولین همکاری علمی مشترک بحث و تبادل نظر شد.

وی تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک ویژه دانشجویان، برگزاری دوره‌های توانمندسازی اساتید، برگزاری رویدادهای علمی بین المللی مشترک و برگزاری مدرسه کسب و کار مشترک را از زمینه‌های مهم همکاری علمی و بین المللی این تفاهم نامه برشمرد.

طالبی در پایان عنوان کرد: دانشگاه FHM آلمان دارای هشت شعبه در کشور آلمان است و تمرکز این مراکز بر آموزش‌های مهارتی، ایجاد کسب و کار، و کارآفرینی است. طبق آمار رسمی وزارت علوم المان فدرال بیش از ۹۵ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه FHM سریعا پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار می شوند که از این تعداد حدود ۹۰ درصد در دوره کارآموزی جذب و استخدام می‌شود.

آلمان امور بین الملل بازار کار فنی و حرفه ای مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر