کد خبر: 801519 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست از تلف شدن نعدادی از پرندگان و خزندگان بر اثر آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران خبر داد و گفت: بر اساس اخباری که به ما رسیده است، آتش‌سوزی در ارسباران عمدی بوده است و کارهای انتظامی و اطلاعاتی در خصوص صحت این اخبار در حال انجام است.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره میزان آسیب‌دیدگی حیات وحش بر اثر آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران گفت: در آتش‌سوزی چند روز گذشته در جنگل‌های ارسباران تخمین زده می‌شود حدود 700 هکتار از این اراضی دچار آتش‌سوزی شده باشند.

وی ادامه داد: بر اثر این آتش‌سوزی نیز آسیب‌هایی به حیات وحش این منطقه نیز وارد شده و تخمین زده می‌شود که تعدادی از پرندگان و خزندگان بر اثر این آتش‌سوزی از بین رفته باشند، البته هنوز میزان آن تخمین زده نشده و نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست در حال بررسی منطقه هستند. وقتی با این سرعت آتش‌ در منطقه گسترش می‌‌یابد پرندگان و خزندگان گرفتار شده و ممکن است آسیب ببیند.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به بارش‌هایی که در ابتدای سال اتفاق افتاد، تصریح کرد: ما در همان ابتدای سال اعلام کردیم که در تابستان قطعا با آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع مواجه خواهیم بود و یگان‌های عملیاتی مخصوص این کار را تشکیل دادیم اما ما بدون مردم نمی‌توانیم وسعت کار را کنترل کنیم.

سرهنگ محبت‌‌خانی خاطرنشان کرد: مردم باید مراقب باشند تا به دلایل سهوی که بارها اعلام شده است باعث بروز آتش‌سوزی در طبیعت نشوند همچنین اگر متوجه شدند که افرادی به صورت عمدی قصد ایجاد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و اراضی طبیعی را دارند باید فورا به ما اطلاع دهند.

وی ادامه داد: اخباری به ما رسیده است که آتش‌سوزی در ارسباران عمدی بوده و در این خصوص کارهای انتظامی و اطلاعاتی در حال انجام است. بنابراین مردم بهترین کمک را می‌توانند به ما داشته باشند و چنانچه متوجه تحرکاتی در این خصوص از سوی برخی افراد شدند فورا به ما اطلاع دهند.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست سرهنگ جمشید محبت‌خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر