کد خبر: 800565 A

مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام کرد؛

مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد از شروع عملیات حج ۹۸ تاکنون ۵۳۵۲۸۴ مورد خدمات مختلف به زائران ایرانی در مراکز درمانی مدینه منوره و مکه مکرمه ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد از شروع عملیات حج ۹۸ تاکنون ۵۳۵۲۸۴ مورد خدمات مختلف به زائران ایرانی در مراکز درمانی مدینه منوره  و مکه مکرمه ارائه شده است.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه از ابتدای عملیات حج تاکنون ۱۶۱۴ نفر در بیمارستان مرکز پزشکی بستری شدند، آمده است: تعداد خدمات پاراکلینیکی، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال نیز به ترتیب ۳۰۶۰۵، ۱۴۰۹۹۴ و ۷۴۸۰ مورد بوده است.

محمد تقی حلی ساز رئیس هیئت پزشکی حج وزیارت گفت: درحال حاضر ۳۷ بیمار در بیمارستان مکه و ۱۵ زائر هم در بیمارستان های سعودی بستری و تحت درمان هستند.

وی همچنین از ۶۰۰ مورد سونوگرافی و ۷۰ مورد اکو در بیمارستان مکه در حج ۹۸ خبر داد و افزود: دو واحد داندانپزشکی نیز در طول شبانه روز به زائران خدمات ارائه می دهند.

علی ترکان رئیس بیمارستان مکه هم به زائران توصیه کرد مباحث بهداشتی را رعایت کنند و افزود: در این روزها اکثر بیماران بدلیل عفونت های تنفسی ،  درگیری های ریوی و افزایش سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

مرکز پزشکی حج وزیارت امسال در قالب بیش از ۵۵۰ نفراز آغاز عملیات حج در مدینه و مکه درحال ارائه خدمات به ضیوف الرحمان است و بگفته رئیس این مرکز در یک هفته گذشته خوشبختانه مورد فوتی نبوده و آمار جانباختگان امسال ۱۳ نفر شامل ده مرد و سه زن هستند.

مرکز پزشکی حج و زیارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر