کد خبر: 800443 A

نادر هومنیان گفت: مهمترین برنامه بهزیستی برای زنان سرپرست خانوار، بازتوانی برای رسیدن به استقلال و خودکفایی اقتصادی است.

به گزارش ایلنا، نادر هومنیان  (سرپرست بهزیستی استان یزد) روز پنجشنبه طی بازدید از کارگاه کاربافی گروه همیار زنان سرپرست خانوار بهزیستی اردکان گفت: این کارگاه کاربافی با هدف اشتغال و توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گروه هدف حوزه توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی اردکان راه‌اندازی شده است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از برنامه‌های جدی این نهاد در حوزه توانمندسازی، توجه به زنان است و یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم، تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار است گفت: در همین راستا اقدام به راه‌اندازی گروه‌های همیار زنان با مشارکت زنان سرپرست خانوار کرده است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲۴ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند که به دلیل فوت همسر و یا طلاق سرپرستی خانواده بر عهده آنهاست.

هومنیان گفت: یکی از راه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ایجاد و راه‌اندازی گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار است که بر اساس آن زنان سرپرست خانواری که از لحاظ توانمندی و سن با یکدیگر سنخیت دارند، با تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار به فعالیت‌های اقتصادی زود بازده و مشترک پرداخته و به استقلال اقتصادی دست پیدا می‌کنند.  وی ادامه داد: در حال حاضر پنج گروه همیار زنان سرپرست خانوار در سطح شهرستان اردکان وجود دارد که در فعالیت‌هایی مانند تهیه نان سنتی، بافت تابلو فرش، گلیم، جاجیم و خیاطی و پشتی دوزی و جوراب بافی و کاربافی فعال هستند. 

وی همچنین در جمع کارکنان اداره بهزیستی شهرستان اردکان  خدمت رسانی به قشر نیازمند جامعه را امری ارزشمند دانست و افزود: نیازمندان، افرادی هستند که از نظر جسمی و ذهنی دچار معلولیت هایی هستند یا در اثر ناهنجاری‌های اجتماعی محرومیت‌هایی بر آنها تحمیل شده است.

سرپرست بهزیستی استان یزد همچنین در خصوص رعایت مساوات و عدالت اداری و پرهیز از شایعه پراکنی، احترام به همکاران، رعایت سلسله مراتب اداری و تکریم ارباب رجوع، توجه به بازنشستگان مطالبی را بیان کرد و از همکاران همدلی و همراهی هرچه بیشتر در جهت خدمت رسانی بهتر به مددجویان را خواستار شد.

بهزیستی زنان سرپرست خانواده نادر هومنیان خودکفائی اقتصادی استقلال زنان سرپرست خانوار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر