کد خبر: 800420 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توانمندی‌های این دانشگاه در انجام جراحی‌های پیوند اعضا، از انتقال این دانش، به دیگر کشورهای دنیا خبر داد.

به گزارش ایلنا،  علی بهادر (رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز )  در حاشیه برگزاری ده هزارمین جراحی پیوند اعضای شیراز که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از گذشته، گفت: این امر توانست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به عنوان یک دانشگاه برتر در کشور معرفی کند و با وجود اساتید زبردست، در برخی عرصه‌ها، حتی در دنیا نیز نام‌آور است.

وی از بخش پیوند اعضای شیراز به عنوان یک بخش پزشکی بین‌المللی یاد کرد که با تربیت دانشجویان این حوزه، دانش پیوند اعضا را به دیگر کشورها نیز انتقال داده است.

بهادر با اشاره به انجام سالانه بیش از ۶۰۰ جراحی پیوند کبد در شیراز که در صدر دنیا جای گرفته است، این را خدمتی عظیم دانست که نتیجه تلاش و سختکوشی تیم پزشکی است.

بنا به اعلام وبدا، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بخش پیوند اعضای این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز پیوند زنده به زنده در خاورمیانه یاد کرد.

وی تمامی دست اندرکاران فرآیند پیوند اعضا، شامل اهداکنندگان، انتقال دهندگان عضو و اعضای تیم پزشکی را در یک حرکت انسان دوستانه که به نجات بشر می‌انجامد، شریک دانست و تقویت این انگیزه را نیازمند حمایت مسوولان و مردم خواند.

پیوند اعضا جراحی خاورمیانه دانشگاه علوم پزشکی وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر