کد خبر: 799682 A

علیرضا رشیدیان خبر داد:

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ۳۸ نفر از حجاج بیمار ایرانی بستری دارای شرایط خاص در بیمارستان‌های مکه مکرمه پس از انجام اقدامات اولیه به ایران انتقال یافتنتد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رشیدیان افزود: حجاج یادشده بیماران دارای شرایط خاص، ریسک بالا و بستری در بیمارستان‌های ایران یا بیمارستان‌های عربستان بوده و تعدادی از این افراد نیز که دارای مشکلات جسمی بودند با نظر هیات پزشکی طی کمتر از ۱۸ ساعت گذشته به کشورمان بازگشتند.

وی اظهار داشت: اعزام افراد بیمار آن هم در نخستین پروازهای بازگشتی به کشور تاکنون سابقه نداشته اما به منظور تسهیل شرایط و انتقال سریع‌تر آنان برای تداوم درمان در کشور امسال این کار به انجام رسید.

رییس سازمان حج تصریح کرد: این اقدام در خور تقدیر با هماهنگی همه حوزه‌ها اعم از هیات پزشکی، بخش اجرایی، شرکت هواپیمایی و نیز بخش های درمانی ایران و بیمارستان‌های سعودی انجام گرفت.

رشیدیان اظهار داشت: پرواز یادشده از فرودگاه جده به مقصد تهران صورت گرفت، بخشی از آنان در ادامه درمان‌های خود در بیمارستان مستقر شده‌اند و برخی که خانواده‌هایشان همراه بوده‌اند به خانه و شهر و دیار خود بازگشته‌اند.

سازمان حج و زیارت علیرضا رشیدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر