کد خبر: 799422 A

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری قاتل تبعه افغان خبر داد که پس کشتن دوستش اقدام به فرار کرده بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ گودرزی در توضیح خبر گفت: ساعت ۹ صبح بیست و یکم مرداد ماه امسال طی تماس تلفنی مرد جوانی از به قتل رسیدن دوست اش بنام "ظاهر" در ساختمان نیمه کاره در حال ساخت واقع در محدوده خیابان ایوانک خیابان زرافشان به کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب اطلاع داد.

بلافاصله مأمورین کلانتری به محل اعزام که با تأیید خبر اولیه وقوع قتل، با جسد یک مرد جوان ۳۵ تبعه افغان روبرو شدند.

با اعلام خبر به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل و تیم بررسی صحنه جرم تشخیص هویت به همراه بازپرس کشیک ویژه قتل راهی محل جنایت شدند در بررسی ظاهری اولیه جسد  مشاهده شد بعلت جراحت و خونریزی شدید وارده با جسم سخت بر "سر" به قتل رسیده است.

کارآگاهان در تحقیقات اولیه و بررسی محل جنایت یک لوله فلزی خون آلود کشف کردند که به نظر می رسید مقتول با آن به قتل رسیده است ، در ادامه تحقیقات هویت مقتول و قاتل " ظاهر " ۳۵ ساله و  " معقول " ۲۵ ساله  هر دو اهل کشور افغانستان مورد شناسایی قرار گرفت که هر دو کارگر  ساختمان نیمه کاره محل جنایت  بوده و به اتفاق چند نفر دیگر از همشهریانش در حال کار بودند. در ادامه تحقیقات از کارگران دیگر محل جنایت که سه نفر بودند به اتفاق گفتند: ظاهر و معقول شب قبل جنایت با هم بر سر مسائل کاری و مالی دائماً باهم درگیر بودند و همگی در یک اتاق ۱۲ متری می خوابیم و از آنجایی که کارمان بسیار سخت و دشوار هست شب ها زود می خوابیم ، ساعت ۲۲ شب بود که خوابیدیم و صبح که بیدار شدیم با جسد خون آلود ظاهر روبرو شدیم و خبری از معقول نبود و هرچه با وی تماس گرفتیم پاسخگو نبود.

با بدست آمدن اطلاعات و گفته های کارگران ساختمانی، دستگیری معقول در دستور کارکارآگاهان قرار گرفت که با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم محل تردد معقول در محدوده سه راه آذری شناسایی قرار گرفت که در مورخه ۲۲ مرداد ماه طی یک عملیات پلیسی وی دستگیر و به اداره دهم منتقل گردید.

در تحقیقات صورت گرفته از قاتل به کارآگاهان اظهار داشت: من با مقتول دائم بر سر مسائل کاری و مالی همیشه مشاجره می کردیم و شب قبل جنایت با وی بشدت درگیر شدم طوری که نقشه قتل وی را کشیدم و از آنجای که همگی در یک اتاق استراحت می کنیم منتظر ماندم تا همه بخوابند ، بعداز اینکه مطمن شدم مقتول به خواب عمیق فرو رفته با لوله ی آهنی که از قبل تهیه کرده بودم با زدن چندین ضربه سنگین به سر وی او را به قتل رساندم و از آنجای که خواب همه ی دوستانم سنگین بوده کسی متوجه اقدام من نشده که بلافاصله از محل جنایت متواری شدم.

 سرهنگ کارآگاه علی گودرزی ، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح قاتل به انگیزه اختلاف شخصی وی با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه ۴ دادسرای ناحیه ۲۷ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم هستند.

سرهنگ کارآگاه علی گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر