کد خبر: 799390 A

بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی هر سال مربوط به شهریور ماه است به‌نحوی که در ۱۰ سال گذشته ۱۹هزار و ۹۹۲ نفر تنها در ماه شهریور جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، با توجه به افزایش حجم سفرها در آخرین ماه فصل تابستان و بالا رفتن میزان تردد در جاده‌های کشور، آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن نیز در این ماه افزایش می‌یابد، آن‌چنان که در ماه‌های شهریور ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۷) ۱۹ هزار و ۹۹۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم ۱۰.۷ درصد از کل تلفات رانندگی این سالها را در بر می‌گیرد.

مطابق آمارهای موجود، میان ماه‌های شهریور ۱۰ سال اخیر، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی در سال ۱۳۸۹ با دو هزار و ۴۴۹ نفر و کمترین آن در سال ۱۳۹۵ با یک هزار و ۷۱۱ نفر گزارش شده است.

بر اساس این آمار هرچند از سال ۱۳۸۹ تا سال ۱۳۹۵ به‌طور تقریبی شاهد کاهش تلفات حوادث رانندگی در شهریور بودیم اما متأسفانه این آمار در دو سال اخیر با افزایش مواجه بوده و رقم تلفات در شهریور ماه سال گذشته به یک هزار و ۸۶۳ کشته رسیده است.

مرگ روزانه ۶۰ نفر در تصادفات شهریور ۹۷

بررسی‌ها نشان می‌دهد که میانگین مرگ روزانه افراد در حوادث رانندگی شهریور ماه از ایام نوروز نیز بیشتر است، به‌عنوان نمونه در سال گذشته (۱۳۹۷)، یک هزار و ۱۰۹ نفر در حوادث رانندگی نوروز جان باختند که میانگین روزانه آن برابر با ۵۵.۴ نفر گزارش شده؛ این در حالی است که آمار تلفات شهریور ماه همان سال یک هزار و ۸۶۳ نفر یعنی روزانه ۶۰ نفر بوده است.

هشدار سازمان پزشکی قانونی کشور

بنابر آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، فصل تابستان و به‌ویژه ماه شهریور پرتصادف‌ترین و به‌دنبال آن پرتلفات‌ترین ماه سال است و این موضوع حداقل در ده سال گذشته ثابت بوده، این ماه همواره رقم قابل توجهی از تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهد و تعداد تلفات آن بیش از ماه‌های دیگر سال است.

بر همین اساس با توجه به نزدیک بودن ماه شهریور و تعطیلات نیمه دوم این ماه، سازمان پزشکی قانونی به همه هموطنان عزیز توصیه می‌کند در صورت سفر حتماً نکات ایمنی و توصیه‌های لازم را حین رانندگی و در طول سفر مورد توجه قرار دهند تا ضمن مدیریت سفر خود با توجه به پیش‌بینی ترافیک پرحجم در جاده‌ها، از هرگونه حادثه احتمالی پیشگیری کنند.

سازمان پزشکی قانونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر