کد خبر: 799216 A

شیرکانی مطرح کرد:

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در بازدید از سالن اختصاصی استارت‌آپ‌ها در چهارمین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی کشاورزان و روستائیان، فعالیت اکثر غرفه‌ها و شرکت‌کنندگان را قابل تحسین و همراه با نوآوری دانست.

به گزارش ایلنا، علی شیرکانی در ارتباط با تحولات صورت گرفته در زندگی روستایی طی سالیان اخیر گفت: ورود فن‌آوری‌های نو به‌خصوص فن‌آوری اطلاعات به جامعه روستایی ما تحولات شگرفی را در پی داشته است.

وی افزود: مفهوم این امر آن است که بهره‌گیری از خدماتی که تا پیش از این تنها در چارچوب قواعد شهری می‌گنجید، امروز به راحتی در روستا در دسترس هستند و حاصل آن کاهش مهاجرت‌های گسترده و تقویت شغلی در این مناطق است.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره ضریب نفوذ فن‌آوری اطلاعات در روستاها تصریح کرد: در حالی که ضریب نفوذ فن‌آوری اطلاعات در شهرهای ما رقمی در حدود 60 را نشان می‌دهد، این رقم در روستاها به حدود 40 رسیده است که نشانگر کاهش فاصله معناداری بین شهر و روستا در این زمینه است.

وی در ارتباط با حضور فعالان استارتاپی در نمایشگاه گفت: حضور این دوستان می‌تواند این نوید را در پی داشته باشد که جایگاه اثربخش این حوزه برای سرمایه‌گذاران استارتاپی روشن شده و ظرفیت اثر بخش توانمندی‌های اقتصادی کشاورزان و روستائیان رو به آشکار شدن بیشتر است.

شیرکانی ادامه داد: یکی از اهدافی که ما برای سال‌های آتی در نظر داریم، تشکیل کارگزاری‌های مجازی است که برای اجرایی‌کردن آن با برخی فعالان حوزه مجازی و استارت‌آپ‌ها به گفتگو پرداخته‌ایم.

در عمق جامعه روستایی نفوذ داریم

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر با تاکید بر اینکه تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان قطعا یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: دولت در این راستا خود را متولی امور روستائیان و عشایر می‌داند. در این میان یکی از اساسی ترین اهداف فعالیت های شغلی و اجتماعی، بهره‌مندی از بیمه اجتماعی است که در ارتباط با روستائیان عزیز، این مهم را صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر برعهده دارد.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به پیشینه کار صندوق، ما در حوزه فعالیت کار روستائیان و عشایر به عمق جامعه روستایی نفوذ داشته‌ایم و حمایت از تمامی جامعه روستایی را در دستور کار داریم.

علی شیرکانی-سرپرست صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشا علی شیرکانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر