کد خبر: 798963 A

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران:

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از بارگذاری 869 پژوهش شهری در سایت پژوهشیار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه پژوهشیار در جمع خبرنگاران گفت: سازمانها و مناطق مختلف موجود در شهرداری تهران مطالعات مختلفی انجام می‌دهند اما این مطالعات در یک جای مشخص به صورت یکپارچه و هماهنگ قرار نداشت.

وی با بیان اینکه این مسئله باعث می‌شد تا برخی مطالعات بعضاً چندباره اتفاق افتد، تصریح کرد: از طرفی نتایج آن نیز در اختیار مردم قرار نمی‌گرفت.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در ادامه افزود: با توجه به آنکه پژوهش‌ها با پول مردم انجام می‌شود، این دستاوردها باید به صورت یک محصول عمومی در اختیار مردم قرار گیرد.

بوچانی افزود: این مطالعات برای اولین بار در اختیار مردم قرار می‌گیرد و باعث می‌شود مردم قضاوت درستی از شهرداری تهران داشته باشند و حتی دقت پژوهشگران نیز بالا برود.

وی در ادامه اظهار داشت: این اتفاق در راستای عمل به شعار «تهران شهری برای همه» رخ داده است.

بوچانی با بیان اینکه وقتی فایل مطالعاتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد هم باعث ایجاد شفافیت شده‌ایم و هم از انجام پژوهش‌های مشابه و تکراری جلوگیری کرده‌ایم، تصریح کرد: این عمل به تولید علم منجر می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا پروژه‌ها نیز به این مطالعات پیوست می‌شوند یا خیر، گفت: هر پژوهشی که فایل آن بارگذاری می‌شود، حتما قرارداد مالی انجام آن پروژه نیز به پیوست منتشر می‌شود.

وی درباره این نکته که اگر دفتر مطالعات پژوهش انجام می‌دهد چرا دیگر معاونتها هم به این امر مبادرت می‌کنند، گفت: این دو اتفاق موازی‌کاری نیست چرا که ما یکسری از راهبردها را تصویب می‌کنیم و آنها نیز بر اساس نیاز خود پژوهش انجام می‌دهند.

وی در انتها درباره تعداد پژوهش‌هایی که در این سامانه قرار خواهد گرفت، گفت: نتایج 869 پژوهش شهری در سایت پژوهشیار بارگذاری شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

پول شهر تهران شهرداری تهران تولید علم برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر