کد خبر: 798750 A

رییس پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس پلیس راهور ناجا گفت: به دلیل ناکارآمدی سامانه سپهتن تصادفات ناوگان حمل و نقل عمومی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سردار کمال هادیانفر (رییس پلیس راهور ناجا) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نصب سامانه‌های کنترلی بر نفتکش ها گفت: در حال حاضر سامانه سپهتن روی  ۱۵ هزار اتوبوس نصب است و تقریبا اتوبوس‌های نوشماره نیز از آن برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه قرار است این سامانه در ناوگان حمل و نقل باری نیز مورد استفاده قرار گیرد، ادامه داد: پس از تجهیز ناوگان حمل و نقل باری به این سامانه قطعا این سامانه برای نفتکش‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: البته بخشی از سامانه سپهتن ناکارآمد شده، بنابراین نیازمند این است که تغییراتی در آن صورت گیرد. به دلیل ناکارآمدی این سامانه تصادفات ناوگان حمل و نقل مسافربری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است‌.

سردار هادیانفر با بیان اینکه باید اصلاحاتی در سامانه سپهتن ایجاد شود، تصریح کرد: از همین رو تفاهماتی را با وزارت راه و شهرسازی داشتیم و جلساتی را با سازمان راهداری برگزار کرده‌ایم و مدل‌های توسعه یافته این سامانه را در دستور کار قرار دادیم و انشاء الله به زودی اجرایی خواهد شد. 

وی با اشاره به سامانه کنترلی جدید یادآور شد: طرح یک سامانه جدید با استفاده از ظرفیت تلفن همراه در حال آماده‌سازی است تا بتوانیم از آن نیز استفاده کنیم اساس این سامانه در بحث کاهش تخلفات حادثه‌ساز مانند کاهش سرعت است و اگر بتوانیم در این زمینه موفق شویم، بسیاری از حوادث ترافیکی ما کاهش پیدا می‌کند. البته در حال حاضر از همان سامانه سپهتن استفاده می شود تا اصلاحات درخصوص آن اجرا شود.

رییس پلیس راهور ناجا درباره نصب علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوهای هشدار دهنده در جاده‌های کشور گفت: در جلسات با سازمان راهداری این موضوعات به طور کامل مطرح و بررسی می‌شود. همچنین به تناسب روسای پلیس راه در استانها با مدیران کل راهداری استان‌ها تعامل و همکاری‌های لازم را دارند و چنانچه تصادف و حادثه‌ای در موقعیت جغرافیایی آنها اتفاق افتد، موارد و مشکلات را در خصوص علائم راهنمایی و رانندگی با مدیران راهداری در میان می‌گذارند.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: در جلساتی با وزیر راه نیز این موضوعات را مطرح کرده و در همین جلسه هفته گذشته وزیر راه تلفنی به مسئولان راهداری دستورات لازم را دادند و قرار شد یک نماینده از سوی پلیس این موارد را با راهداری دنبال کند تا بتوانیم هم نقاط حادثه‌خیز را برطرف کنیم و هم تابلوها و علائم را توسعه دهیم. 

وی درباره ساختمان‌های پلیس راهور ناجا در ابتدای وردی شهرها نیز تصریح کرد: براساس قانون احداث ساختمان‌های  پلیس راه با وزارت راه است، طی دو الی سه سال گذشته تقریبا احداث ۵۰ ساختمان در دستور کار وزارت راه قرارگرفته که تعدادی از آنها نیز ساخته شده است. در جلسه گذشته با حضور وزیر راه موضوع بهسازی و زیباسازی پاسگاه‌های جاده‌ای نیز تاکید شد، چراکه در مبادی ورودی توقف خودروهای سنگین در زمان گرما باعث جمع شدن آسفالت می‌شود و مشکلاتی برای تردد ایجاد می‌کند، از همین رو وزیر راه در این خصوص نیز دستور دادند تا اقدامات مناسبی انجام شود.

سردار کمال هادیان فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر