کد خبر: 798093 A

حسین وطن‌پور:

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد که محدودیتی برای ورود استارت آپ‌ها به حوزه سلامت نداریم.

حسین وطن پور در گفت‌وگو با ایلنا گفت: استارت‌آپ‌ها نخبه‌های کشور هستند و می‌توانند مسائل مهمی را در حوزه سلامت حل کنند.

وی افزود: ما از شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها و جهت‌دهی آنها برای حل مسائل واقعی حمایت می‌کنیم و یقین داریم اگر استارت آپ‌ها به‌درستی جهت‌دهی شوند، می‌توانند بسیاری از دغدغه‌های حوزه پزشکی را حل کنند. اگر استارت آپ‌ها کلی‌گویی نکنند و برای حل یک مساله خاص باشند، می‌توانند برای نیل به آن هدف به موفقیت دست یابند. امروزه استارت آپ‌هایی در حوزه‌های تخصصی مثل فشار خون، غذا، دارو، ، سلول درمانی و امثال آن وارد شده اند و توانسته اند تا مشکلاتی را برطرف کنند.

وطن‌پور افزود: ما حداقل در حوزه سلامت مشکلی برای ورود استارت‌آپ‌ها به تمام مسائل موجود نداریم و بدنبال افراد دارای دغدغه های واقعی هستیم. ما استارت آپ‌ها را از ابتدای زنجیره زیست‌بوم و تشکیل هسته تا رشد یافته شدن حمایت می‌کنیم و امکان استفاده آنها از زیرساخت ها را فراهم می کنیم.

دوشنبه 28 مرداد ماه سمینار رقابت‌های استارت آپی سلامت آنلاین با سخنرانی حسین وطن‌پور و مدیران بیش از 20 استارت آپ حوزه‌های پزشکی، داروسازی و روان‌شناسی در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام رایگان در این سمینار به وبسایت www.bestad.ir مراجعه کنند.

دارو سلامت فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر