کد خبر: 797554 A

رییس دانشگاه تربیت مدرس:

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه حکم انفصال از خدمت بنده یک حکم بدوی است، گفت: در این مورد با دیوان صحبت کردیم که این مسیر باید منطقی و عادلانه طی شود و امیدواریم در مرحله تجدیدنظر که دادگاه آن کمتر از چند هفته آینده برگزار می شود، این مسئله رفع شود.

به گزارش ایلنا، محمدتقی احمدی در نشست خبری که امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، در خصوص حکم انفصال از خدمت در پرونده بورسیه‌ها، بیان کرد: دیوان عدالت اداری در مجموع نزدیک به ۷۰ پرونده دانشجویان بورسیه را بر اساس شکایت‌ها بررسی کرده و تاکنون سؤال و جواب‌های زیادی از چندین دانشگاه در این رابطه پیش آمده و موارد هم ذکر شده است.

او افزود: دانشگاه تربیت مدرس استدلال‌های خود را بر اساس قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده است. تعدادی از پرونده‌ها تاکنون خاتمه پیدا کرده است اما هفت الی هشت پرونده مانده که دیوان ما را مکلف به استخدام پیمانی این افراد کرده است. علاوه بر این ها دانشگاه پرونده‌هایی را که به مرحله قطعی رسیده، مورد اجرا قرار داده است،

رییس دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: ما در مقابل حکم دیوان تابع قانون هستیم، اما در خصوص صدور احکام این افراد بورسیه نکاتی وجود دارد، چرا که از مسیر عالی هیئت جذب عبور نکرده‌اند.به طور مثال یک نفر شماره استخدامی ندارد و یا دیگری مشخص نیست که محل خدمت او کدام واحد باید باشد. یکی از موارد مربوط به فردی بود که در دانشگاه استخدام پیمانی شده بود اما هنوز شماره استخدامی ندارد و دلیل آنهم این است که مسیر دریافت شماره استخدامی باید در سازمان امور استخدامی طی شود و این حدود یکی دو سال به طول می انجامد.

وی با بیان این مطلب که ۸۰-۷۰ نفر از اساتید ما جلوتر از این افراد در نوبت دریافت شماره استخدامی قرار دارند که در حال حاضر این تقاضا را به وزارتخانه ارائه داده ایم، افزود: باید توجه داشت که این افراد استخدام پیمانی هستند و حکم پیمانی دانشگاه به هیچ وجه مخدوش نبوده و اعتبار دارد.

احمدی ضمن بیان اینکه حکم انفصال از خدمت بنده یک حکم بدوی است، گفت: در این مورد با دیوان صحبت کردیم که این مسیر باید منطقی و عادلانه طی شود و امیدواریم در مرحله تجدیدنظر که دادگاه آن کمتر از چند هفته آینده برگزار می شود، این مسئله رفع شود.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تأکید بر اینکه دیوان باید حاکمیت دانشگاه و مدیریت اداری آن را بپذیرد، اظهارداشت: نگرانی خاصی در ارتباط با پرونده بورسیه ها وجود ندارد و برای بورسیه هایی که استخدام شده اند، مشابه سایر اساتید عمل می شود.

رییس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه وزیر علوم خارج از نوبت و به صورت ویژه شماره استخدامی یکی از این افراد را اخذ کرده است، گفت: البته این اقدامی غیرمتعارف است، چرا که بسیاری از اساتید ما هنوز در نوبت هستند و این شماره را دریافت نکرده اند.

رئیس دانشگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی قانون وزارتخانه بورسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر