کد خبر: 797540 A

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خبر داد:

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج از بازدید 7 میلیون نفر از مناطق جنگی از طریق اردوی راهیان نور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در نشست خبری گفت: راهیان نور در هفت استان کشور انجام می‌شود که طبق آخرین آمار  سال گذشته هفت میلیون نفر از محل عملیات‌ها بازدید داشتند و  هرساله از جهت کمی و کیفی با توجه به تاثیر گذاری راهیان نور شاهد رشد آن بودیم. امسال توجه و اهتمام جدی‌تری در غرب و شمالغرب کشور برای برگزاری مراسم راهیان نور انجام شده است. لازم به ذکر است که اکثریت مخاطبان ما جوانان و نوجوانان هستند.

سردار سلیمانی بیان کرد:  اتفاقی که امسال در غرب و شمالغرب رخ داده و ما از یک ماه قبل شاهد آن بودیم اوج حضور زائرین در این مناطق  بوده که قابل تامل است. ما همچنین برنامه‌ای با عنوان فصل رویش با حضور شش هزار نفر از دانش‌آموزان اهل تسنن را در شهر مریوان داریم.

وی افزود: حضور دانشجویان و نخبگان نسبت به سال گذشته قابل توجه است. امسال بیش از ۴ هزار نفر از دانشجویان از این مناطق  بازدید داشته‌اند و همچنین قریب به ۲۰۰  نفر از اساتید حوزه علمیه از این مناطق بازدید به عمل آوردند. همچنین در این میان خدمات اجتماعی را خواهیم داشت و اکیپ‌های پزشکی در کنار زائران راهیان نور هستنند. علاوه بر اینها ما در سال گذشته دو هزار و هشصد نفر زائر غیر ایرانی که بیشتر از حاشیه کشور عراق بوده‌اند را داشتیم که از مناطق جنگی غرب و شمالغرب ایران دیدن کردند.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: در این میان قریب به ۹۰۰ هزار نفر از المان‌های مناطق جنگی بازدید کردند که این آمار نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اما یکی از اقدامات و برنامه‌های مهم ما تامین امنیت و ایمنی در سفر است. همچنین افرادی که قصد دارند با خودروی شخصی خود به مناطق راهیان نور سفر کنند باید از طریق سایت راهیان نور اقدامات لازم را انجام دهند تا دغدغه ایمنی و اسکان و نداشته باشند.

ایران بسیج جوانان و نوجوانان راهیان نور رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر