کد خبر: 797467 A

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از غرق شدن 2 مرد در شهرستان‌های رودسر و لاهیجان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "حسین حسن‌پور" در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر غرق شدن 2 نفر در سواحل شهرستان‌های رودسر و لاهیجان، بلافاصله ماموران انتظامی به محل‌های حادثه اعزام شدند.

این مقام انتظامی افزود: با حضور ماموران پلیس و تیم‌های امدادی در محل‌های اعلامی مشخص شد مردی 41 ساله حین شنا خارج از طرح سالم‌سازی دریا به دلیل عدم تسلط و مهارت کافی در شنا کردن در ساحل رودسر غرق شد.

وی با بیان اینکه در حادثه‌ای دیگر جوان 20 ساله‌ای که به همراه 2 نفر از دوستانش برای شنا به رودخانه اسلام‌ده دهستان " لفمجان " شهرستان لاهیجان رفته بود به دلیل عدم مهارت لازم در شنا دچار حادثه غرق شدگی شد ادامه داد: جسد فرد حادثه دیده بلافاصله توسط مردم محلی از آب خارج و به بیمارستان منتقل شد و تلاش‌ها برای نجات وی به نتیجه نرسید و فوت کرد.

سرهنگ حسن‌پور بیان داشت: اجساد غرق شدگان با هماهنگی مقام قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، معاون هماهنگ کننده پلیس گیلان با اشاره به اینکه شنا در مناطق خطرناک و خارج از محدوده‌ طرح‌های سالم‌سازی دریا بسیار خطرآفرین است از شهروندان خواست، ضمن توجه به هشدارهای پلیس و دیگر سازمان‌های امدادی در خصوص عدم شنا در مناطق ممنوعه، همکاری لازم را با ناجیان غریق داشته باشند.

فرماندهی انتظامی استان معاون جوان لاهیجان غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر