کد خبر: 796932 A

سردار رحیمی خبر داد:

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح بزرگ انضباط بخشی در مناطق تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با بیان اینکه خبرنگاران برای تعالی و رشد جامعه تلاش می‌کنند، گفت: خبرنگاران با بضاعتی که دارند در مقابل دشمنانی که علیه نظام تبلیغات می‌کنند ایستاده‌اند و با حداقل امکانات آن‌ها را شکست داده‌اند.

رییس پلیس پایتخت گفت: امنیت داخلی کشور اصلی ترین نیازی است که هر جامعه دارد و پلیس در حال تلاش برای برقراری امنیت است و رسانه‌ها تلاش‌های نیروی انتظامی را به مردم منتقل می‌‌کنند.

وی گفت: تلاش هماهنگ پلیس و خبرنگاران تضمین کننده امنیت و ارتقا احساس امنیت در جامعه می‌شود.

سردار رحیمی گفت: هیچ خبرنگاری با خبرنگار دیگر فرقی ندارد و همه رسانه‌ها برای پلیس یکسان هستند.

وی گفت: کسانی که قانون شکن هستند و قوانین و مقررات را رعایت نکنند مورد برخورد قاطع پلیس قرار خواهند گرفت.

سردار رحیمی در خصوص موضوع درگیری فردی با پلیس در تهران گفت: این فرد اقدام به هنجارشکنی و مزاحم نوامیس بوده است. پس از تذکر پلیس آن فرد به مامور پلیس حمله می‌کند. از دیشب تا صبح این فرد در اختیار پلیس بوده و امروز به دادسرا انتقال پیدا کرد که به جرم اخلال در نظم عمومی با قرار ۴۰۰ میلیونی روانه زندان شد.

رییس پلیس پایتخت افزود: طرح بزرگ انضباط بخشی با جدیت به منظور جمع‌آوری معتادین متجاهر، جمع آوری دست فروشان و... در نقاط تهران در حال اجرا است و این طرح روزانه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز سهم تهران در جرایم کل کشور از ۲۹ درصد به ۲۱ درصد رسیده است، گفت: خوشبختانه در کنترل جرایم در تهران گام‌های خوبی برداشته شده است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در چهارماه امسال بالغ بر هشت تن مواد مخدر کشف شده است، گفت: کشفیات ما ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته یک قاچاقچی بین‌المللی به همراه هفت باند وابسته در تهران شناسایی و منهدم شد.

رییس پلیس پایتخت گفت: خوشبختانه ما در حوزه وقوع سرقت مغازه ۱۶، سرفت اتومبیل هفت درصد، سرقت موتورسیکلت ۹ درصد کاهش داشتیم.

وی ادامه داد: در سرقت خشن و مسلحانه سه درصد کاهش داشتیم؛ همچنین در تجاوز به عنف ۲۶ درصد کاهش داشتیم و درصد کشف به وقوع ۷۲ درصد افزایش داشته است که پنج درصد افزایش کشف به‌وقوع داشتیم‌.

رییس پلیس پایتخت در خصوص طرح ناظر یک و ارسال پیامک به کسانی که هنجارشکنی کردند، گفت: واحد رسیدگی به اعتراضات در پلیس امنیت اخلاقی راه‌اندازی شده است و کسانی که معترض هستند می‌توانند به این حوزه مراجعه کنند.

سردار رحیمی در پاسخ به خبرنگاری در خصوص طرح‌های راهنمایی و رانندگی و برخورد رانندگان متخلف گفت: پلیس با خودروهای با سرعت غیرمجاز، مخدوش کردن پلاک، بازکردن پلاک، پوشاندن پلاک، فاقد پلاک بودن برخورد خواهد کرد.

جامعه رسانه قانون قوانین و مقررات سردار رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر