کد خبر: 796469 A

تندگویان:

معاون ساماندهی اومور جوانان در نشست صمیمی با خیرین ازدواج گفت: باید در زمینه ازدواج بیش از هر چیزی فرهنگ‌سازی کرد‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان در نشست صمیمانه با خیرین ازدواج اظهار داشت: در وزارت ورزش و جوانان به این نتیجه رسیدیم که یک سری از موضوعات در خصوص ازدواج مساله فرهنگی است. جوانان زیادی داریم که تمکن مالی دارند اما زیر بار تعهد زندگی نمی‌روند. یک بخشی از آن را باید خود ما فرهنگ سازی کنیم.

وی ادامه داد: ما در موضوع آسیب‌های اجتماعی خودمان باید قدم اول را برداریم‌، به عنوان مثال اگر در خانه خودمان یک جوان معتاد شد آیا منتظر می‌مانیم که اداره مبارزه با مواد مخدر به داد او برسد؟خیر، پس بنابراین باید آستین‌ها را بالا زد و خودمان کمک کننده اصلی باشیم. به یاد دارم زمانی که ازدواج کردم هیچ درآمدی نداشتم و با خدا معامله کردم تا ازدواج ساده‌ای داشته باشم، جوان‌ها این باور را داشته باشند که با سادگی ازدواج کنند. 

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: باید این فرهنگ سازی را در میان جوانان ایجاد کرد که با ساده زیستی می‌توان زندگی را شکل داد. چندی پیش در حوزه خیرین استان گلستان من به فروشگاهی که توسط خیرین ساخته شده بود رفتم‌، در همانجا به این ایده رسیدیم که  به یک وحدت میان خیرین برسیم، بنابراین از همان جا به این  رسیدیم که مجمع ملی خیرین کشور را تشکیل دهیم. 

تندگویان بیان کرد: بحث‌های مهمی در مجمع ملی خیرین اجرا خواهد شد و اگر این مجمع روند درستی داشته باشد خیلی از مشکلات ما مرتفع خواهد شد. البته باید مشکلات شخص خیرین برای پرداخت اقساط کالاها و سختی‌هایی که آنها در راستای مجمع انجام می‌دهند را در نظر داشته باشیم. ایجاد یک سامانه برای خیرین نیز قابل انجام است که باید مد نظر قرار بگیرد. 

معاون ساماندهی در امور جوانان گفت: تاکیدم این است که همه شما خیرین به ما در شکل گیری این مجمع ملی خیرین کمک کنید. در این مجمع ملی می‌توانیم زیر ساخت‌های متعددی مثل آموزش، اشتغال، جهیزیه و ... تعریف کنیم، سپس با نهادها و سازمان‌ها ارتباط بگیریم تا در این خصوص با مجمع همکاری کنند. ما باید معافیت‌های ویژه برای ساخت و ساز مسکن موقت برای زوجین بگیریم‌، و حتی زمین‌های رایگان برای ساخت و ساز مسکن جوانان در نظر گرفته شود. 

وی بیان کرد: جوانان امروز با وام کارشان راه نمی‌افتد بلکه به اشتغال و مسکن نیاز دارند. من به خیرین نیز توصیه می‌کنم به موضوعات فرهنگی توجه ویژه داشته باشند در همین استان‌ها جوانانی داریم که تمکن مالی دارند اما ازدواج نمی‌کنند. ما همچنین نیازمند دفاتر مشاوره‌ای هستیم که خیرین می‌توانند در این زمینه کمک زیادی به ما کنند. 

معاون ساماندهی امور جوانان در پایان گفت: ما امسال برای اولین بار جشنواره ازدواج را داشتیم و با این نوع فرهنگ سازی می‌توان تغییرات عمده‌ای در روند ازدواج ایجاد کرد.

ازدواج اشتغال فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر