کد خبر: 796432 A

معاون آموزش و تربیت ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در مسابقات نظامی روسیه امسال حدود ۳۰۶ نفر از نیروهای سپاه، ارتش و انتظامی حضور خواهند داشت.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، امیر "محمد حسن باقری" در حاشیه مراسم افتتاحیه برگزاری مسابقات گشت جاده ای روسیه 2019 به میزبانی ناجا اظهار داشت: امسال جمهوی اسلامی ایران در 13 رشته دراین مسابقات شرکت کرده است.

معاون آموزش و تربیت ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امسال در 11 رشته این مسابقات حضور یافته که 2 رشته آن یعنی مسابقات گشت جاده ای و غواصی به میزبانی کشور ما است.

وی خاطر نشان کرد: این مسابقات فرصت خوبی ایجاد کرده که هم در حوزه توسعه دیپلماسی دفاعی  و هم در آموزه های پلیسی به مهارت های لازم دست یافته و کسب تجربه شود.

امیر باقری ادامه داد: در مسابقات امسال حدود ۳۰۶ نفر از نیروهای سپاه، ارتش و انتظامی حضور خواهند داشت؛ نیروها در مواردی مانند هوابرد، نبرد تانک‌ها و نفربرها، تک‌تیراندازی، غواصی و گشت جاده‌ای به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

معاون آموزش و تربیت ستادکل نیروهای مسلح ، گفت: نیروهای ما برای شرکت در این مسابقات اردوهای مختلفی را پشت سر گذاشتند و افراد حاضر در این مسابقات در داخل ستادکل نیروهای مسلح با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت برای رقابت در مسابقات گشت جاده‌ای برگزیده شدند.

امیر باقری با بیان اینکه  مسابقات تا اواخر مرداد ماه ادامه  دارد، گفت: برای اعزام نیروها به این دوره از مسابقات یک مسابقه درون سازمانی بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ تیم برگزار شد که حاصل اینها برای حضور در مسابقات اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه  نیروهای ما به مدت 3 ماه در اردو بودند تا نتیجه آن حضور تیم هایی با آمادگی بالا و  قوی باشد که برای مسابقات اعزام کنیم، گفت: در این دوره از مسابقات تنها نیروهای پایور از ایران و  سربازان اجازه  حضور نداشتند.

معاون آموزش و تربیت ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: تاکنون در قسمت نبرد ناوها و همچنین شنا  ایران توانسته رتبه نخست را کسب کند البته مسابقات تا اواخر مردادماه ادامه دارد و نتایج نهایی در پایان مسابقات اعلام می شود.

تیراندازی جمهوری اسلامی ایران روسیه معاون نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر