کد خبر: 796398 A

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: یکی از اهداف برگزاری مسابقات گشت جاده‌ای 2019 روسیه تقویت همکاری‌های نظامی و انتظامی کشورها و انتقال دانش و تجربه به یکدیگر است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "محسن فتحی زاده" در مراسم افتتاحیه مسابقات گشت جاده ای روسیه 2019 که به میزبانی نیروی انتظامی در مجموعه سرزمین ایرانیان برگزار می شود، ضمن خیرمقدم به حاضران به خصوص نیروهای شرکت کننده در این مسابقات، اظهار داشت: شما عزیزان به خاک جمهوری اسلامی ایران قدم نهاده اید خاکی که هر نقطه آن یادآور خاطره و جانفشانی و شجاعت زنان و مردانی است که برای نگهبانی و حفظ دین و میهن خویش جانشان را فدا کرده اند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: ثبات امنیت و آرامش حاکم بر جمهوری اسلامی ایران در یکی از پرآشوب ترین مناطق جهان، مدیون همین فداکاری ها و تدابیر و رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری، انسجام و قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: پلیس ایران به عنوان یکی از ارکان حفظ موجودیت و امنیت جامعه همواره مورد توجه و حمایت خاص مردم و مسئولان و البته دشمنی و طمع دشمنان کشور و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه بوده است.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: تنوع و گستردگی حوزه های مأموریتی پلیس ایجاب می کند تا مأموران پلیس جمهوری اسلامی ایران که وظیفه پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، حراست از مرزهای جغرافیایی کشور و حفظ و نظم امنیت عمومی جامعه را برعهده دارند از آمادگی بالایی برای مقابله با تهدیدهای حوزه های مأموریتی خود برخوردار باشند.

سردار فتحی زاده تأکید کرد: مأموران پلیس جمهوری اسلامی با کسب مهارت لازم در زمینه آمادگی جسمانی ، دفاع شخصی، تیراندازی و مهارت های عمومی و انتظامی ، شهامت و جسارت درگیری و ورود به صحنه های پرخطر پلیسی را پیدا کرده و با روحیه بالا و شجاعت به وظیفه خود جامه عمل بپوشانند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا به برگزاری رشته های رانندگی سرعت، تیراندازی، اطفاء حریق و امداد و نجات در مسابقات گشت جاده ای 2019 اشاره و بیان کرد: اجرای فرامین و تدابیرفرماندهی معظم کل قوا در خصوص اهمیت دادن به مسابقات نظامی ، تقویت همکاری های نظامی و انتظامی کشورها، انتقال دانش و تجربه به یکدیگر، نشان دادن ظرفیت و توانمندی های متخصصان نظامی و انتظامی کشور، ارتقاء مهارتی آنان و رقابت با سایر کشورها، انجام رقابت با مقاصد صلح جویانه در زمینه مسابقه و اشاعه صلح و دوستی بین کشورها در سایه رقابتی سالم و سازنده از اهداف برگزاری این مسابقات به شمار می آید. 

سردار فتحی زاده، توجه به ایمنی و سلامت نیروهای شرکت کننده در مسابقات؛ هماهنگی ، پیگیری و نظارت دقیق در فرایند آماده سازی محل مسابقات؛ بهره گیری از همه ظرفیت های درون و برون سازمانی برای اجرای مناسب؛ پوشش رسانه ای مسابقات در رسانه های جمعی به منظور انعکاس مناسب آن؛ تأمین شرایط مناسب برای نیروهای شرکت کننده و پیش بینی و اجرای برنامه های فرهنگی را از دیگر اهداف این مسابقات برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای موثر تدابیر فوق، تمامی رده های ناجا در چارچوب شرح وظایف تعیین شده با آمادگی کامل قدم به این عرصه گذاشته اند.

سردار فتحی زاده یادآور شد: مجموعه این تلاش ها، دست اندرکاران برگزاری این مسابقات را امیدوار کرده که چهارمین دوره مسابقات گشت جاده ای هم از لحاظ کیفیت برگزاری و از حیث ثبت نتایج نهایی رکوردهای جدید و بهترین دوره این مسابقات باشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: امید است تمامی نفرات و تیم های حاضر در این مسابقات با تلاش و روحیه مضاعف و رقابتی سالم  ما را در تحقق این اهداف یاری دهند.

ایران جاده جهان روسیه معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر