کد خبر: 796283 A

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائران در حج ۹۸، گفت: ۳۳۸ هزار و ۵۷۱ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در عربستان ارائه شده و ۶۰ بیمار در بیمارستان‌های هلال احمر و سعودی بستری هستند.

به گزارش ایلنا، محمد تقی حلی‌ساز با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در مدینه از ۱۷ تیر ماه و عملیات درمانی حج در مکه از ۲۱ تیر ماه تا پایان روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه، تصریح کرد: ۳۳۸ هزار و ۵۷۱ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه ارائه شده که ۸۱۱ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی  گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه از ۲۱ تیر تا پایان ۱۷ مرداد، ۲۹۰ هزار و ۲۳۱ مورد و در مراکز درمانی مدینه  از ۱۷ تیر تا پایان ۱۷ مرداد، ۴۸ هزار و ۳۴۰ مورد بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به بستری ۴۲ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۱۸ زائر در بیمارستان‌های سعودی، افزود: به علاوه در بیمارستان و مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۱۷۵ هزار و ۷۶۵ مورد ویزیت در مطب‌ها و مجموعه‌های درمانی، ۱۶ هزار و ۹۰۸ مورد ویزیت تخصصی، ۴ هزار و ۸۸۲ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۸۲ هزار و ۷۸۵ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

حلی ساز خاطر نشان کرد: در این مدت در مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۳۶ هزار و  ۳۷۴ مورد خدمات نسخ داروخانه‌ای به زائران ارائه شده است.

محمدتقی حلی‌ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر