کد خبر: 796219 A

معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در آستانه عید سعید قربان از برپایی ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام از سوی سازمان مدیریت میادین با همکاری شهرداری‌های مناطق شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجتبی یزدانی در مورد «طرح عرضه بهداشتی دام» گفت: این طرح با هدف اجرای سنت حسنه عید سعید قربان و در جهت تامین نیاز شهروندان به دام نذری اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مساحت تقریبی ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام که به این منظور در نظر گرفته شده، جمعاً ۶۰ هزار متر مربع است که عرضه ۳۰ هزار رأس دام در آن‌ها پیش بینی شده است، اظهار کرد: ۱۲۴۳ نیروی اجرایی اعم از پرسنل سازمان مدیریت میادین و شهرداری‌های مناطق و نیز دامپزشکان، ذابحان و ناظران شرعی در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام مستقر می‌شوند.

یزدانی با بیان اینکه ۱۶۶ دامپزشک از طریق انجام معاینات دقیق قبل و بعد از کشتار دام، نظارت و کنترل‌های بهداشتی را در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام انجام می‌دهند، تصریح کرد: از جمله اقداماتی که همزمان با احداث قربانگاه‌ها صورت پذیرفته، می‌توان به تامین برق، آب بهداشتی، ایجاد شرایط لازم جهت دفع بهداشتی فاضلاب و ضایعات حاصل از کشتار و نیز ممانعت از کشتار غیر مجاز دام در سطح مناطق اشاره کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان با تاکید بر اجرای طرح عرضه بهداشتی دام از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های ذیربط در شهرداری تهران، دستگاه‌های مختلف در خارج شهرداری از جمله سازمان دامپزشکی نیز با این طرح همکاری دارند.

پایتخت شهر تهران شهرداری شهرداری تهران سازمان دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر