کد خبر: 795118 A

رئیس کلانتری 164 قائم از دستگیری یک متهم در رابطه با آتش سوزی جنگل های سوهانک خبر داد.

به گزارش ایلنا،  سرهنگ حسین مافی در تشریح این خبر بیان داشت: ظهر روز گذشته بود که عوامل عملیات کلانتری 164 قائم از آتش سوزی وسیع در جنگل های سوهانک خبر دار و به محل وقوع آتش سوزی اعزام شدند. 

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات در محل مشخص شد روز جاری عوامل خدمات و فنی یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای بهسازی تجهیزات مخابراتی خود به یکی از دکل های شان در جنگل های سوهانک مراجعه کرده است که در هنگام کار نیاز به جوشکاری پیدا می کند. 

این مقام انتظامی افزود: در ادامه سهل انگاری یکی از کارگرها حین جوشکاری، باعث سرایت آتش به پایین دکل می شود که سه کارگر با دیدن آتش از محل متواری می شوند و در واقع مردم محلی با مشاهده دود، آتش نشانی و پلیس را در جریان موضوع قرار می دهند. 

وی در ادامه تصریح کرد: به زودی آتش که شش هکتار از جنگل ها را سوزانده بود توسط تیمی از ماموران آتش نشانی تهران خاموش می شود و عوامل عملیات کلانتری در بررسی های اولیه خود به تحقیق از شهود پرداختند. 

وی در ادامه بیان داشت: محرز شد فرد خاطی همان کارگری بوده است که برای شرکت مخابراتی مذکور کار می کرد و در نتیجه پلیس با هماهنگی های قضائی نسبت به شناسایی پیمانکار و مسئول فنی شرکت اقدام کرد که النهایه با دستور قضائی مسئول فنی شرکت بازداشت و به کلانتری دلالت داده شد. 

این مقام انتظامی در انتها گفت: شهرداری منطقه و اداره منابع طبیعی محدوده سوهانک شاکی این پرونده می باشند و تلاش های پلیسی برای جلب سه کارگر متواری نیز در جریان است.

حریق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر