کد خبر: 795108 A

در نشست دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛

هفدهمین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» برگزار شد.

به گزارش ایلنا‌، بهار صادقی در هفدهمین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» گفت: درگیری بیشتر در فعالیت های اجتماعی، نقش پررنگتر در زندگی اجتماعی و زندگی کاری، میزان نشاط فردی و اجتماعی را افزایش می دهد اما اگر هزینه مشارکت در جامعه افزایش یابد، میزان نشاط اجتماعی کمتر می شود.

این مشاور و روان درمانگر افزود: سرخوردگی و ناکامی از رفتارهای فردی، باعث بروز خشم در افراد می شود که قاعدتاً می تواند در کاهش نشاط اجتماعی موثر باشد.

وی تاکید کرد: عدم مدیریت خشم باعث می شود انسان، رفتارهای غیرقابل پیش بینی از خود نشان دهد.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: بالاترین میزان نشاط اجتماعی در استان بوشهر دیده می‌شود

صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: نتایج تحقیقاتی که توسط این معاونت در حوزه کار و تولید انجام گرفته، نشان می دهد استان بوشهر بالاترین میزان نشاط اجتماعی را دارد اما استان هرمزگان به عنوان همجوار استان بوشهر از کمترین میزان برخوردار است.

وی تاکید کرد: نشاط اجتماعی می تواند باعث افزایش انسجام ، وفاق و همبستگی اجتماعی، رضایت از زندگی، احساس تعلق اجتماعی و تعاملات اجتماعی شود.

صادقی فر با تشکر از حضور دکتر محمد دادکان، مشاور وزیر در این نشست، به یک مثال ورزشی اشاره کرد و گفت: هنگامی که در میادین ورزشی، اتفاق خوبی برای کشورمان می افتد تا مدتها این احساس تعلق به وطن و میهن، پررنگ تر می شود.

وی درخصوص تاثیر نشاط اجتماعی بر تعاملات اجتماعی اظهار داشت: تقویت با هم بودن و نگاه مثبت داشتن به وقایع و پدیده های جامعه، از جمله آثار نشاط اجتماعی است که در نهایت باعث افزایش سلامت روان افراد و جامعه می شود.

تقدیر از خبرنگار با تجربه ورزشی

در انتهای این نشست علمی، صادقی فر به مناسبت هفدهم مرداد (روز خبرنگار) از 27 سال تلاش بی وقفه سید رضا فیض آبادی، تقدیر و تجلیل کرد.

وی گفت: آقای فیض آبادی تاکنون خدمات شایسته ای برای جامعه کار و تولید داشته و پایه گذار اتفاقات خوب در حوزه ورزش کارگری بوده است.

محمد دادکان نیز در این نشست گفت: نشاط اجتماعی برای جامعه و کشور هزینه دارد که باید بپردازیم و رسانه ها رسالت بزرگی در افزایش نشاط اجتماعی دارند زیرا هرچه رسانه ها به این موضوع، اهمیت بیشتری بدهند، جامعه و دولت نیز مجبور ند تلاش افزونتری برای تامین نشاط اجتماعی از خود نشان دهند.

فیض آبادی هم در پاسخ این تقدیر اظهار داشت: در مدت 27 سالی که قلم زده ام بیش از هفت هزار مطلب ورزشی نوشته ام که حدود 2 هزار عنوان از این مطالب، درباره ورزش کارگری بوده و این برای من افتخار بزرگی است.

جامعه خشم فرهنگی و اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر