کد خبر: 794872 A

یزدانی خبر داد:

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران بر الگوبرداری از تجربیات موفق و لزوم انتقال آن به سایر کلان شهرها تاکید کرد و گفت: آمادگی داریم که تمامی تجربیات خود را در حوزه خدمات شهری به کلان شهرهای دیگر انتقال دهیم.

به گزارش ایلنا، سی و ششمین جلسه معاونین خدمات شهری و محیط زیست کلانشهرهای ایران با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران، کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع کلانشهرهای کشور، محسن مرادی دبیر کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کلانشهرها، معاونان خدمات شهری و محیط زیست شهرداری های کلانشهرهای کشور  برگزار شد.

در این نشست، یزدانی با اشاره به مذاکرات شهرداری تهران با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: در پی مذاکرات شهرداری تهران با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، قرار است در روزهای آینده تفاهم نامه همکاری میان این دو ارگان در خصوص واگذاری مدیریت پارک‌های جنگلی، جنگل‌کاری‌ها و اراضی مستعد جنگل‌کاری منعقد شود.

وی در ادامه با تاکید بر این که حوزه خدمات شهری آمادگی دارد تا تجربیات خود را به سایر کلانشهرها انتقال دهد، اظهار کرد: در میان کلانشهرها؛ شهرهایی هستند که به امکانات و تجهیزات لازم دسترسی ندارند و بسیار دورتر از سایر کلانشهرها می‌باشند، بنابراین باید با بازدیدهای میدانی از این کلانشهرها آنان را برای رسیدن به نقطه مطلوب یاری دهیم.

یزدانی بر همکاری‌های مشترک کلانشهرها و بحث و تبادل نظر با یکدیگر در راستای ارتقاء و خدمات رسانی مطلوب تر به شهروندان تاکید کرد و گفت: این جلسات باید به شکل مستمر برپا شود و تمامی موضوعات مطرح در این جلسات پس از طرح  و تصویب باید به یک خروجی مناسب منتهی و عملیاتی و اجرایی گردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، یزدانی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در ساختمان‌های شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: طرح تفکیک پسماند از مبداء در ساختمان‌های شهرداری تهران در حال انجام است و انشاءالله در ساختمانی دولتی نیز این کار اجرایی خواهد شد.

لازم بذکر است در این جلسه در خصوص موضوعات مختلف حوزه خدمات شهری بحث و تبادل نظر و کمیته های پسماند و فضای سبز و... به ارائه گزارشاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته تاکنون پرداختند. همچنین در این نشست گزارشی از اقدامات شهرداری تهران برای برپایی مراسم اربعین حسینی ارائه گردید و معاونین خدمات شهری کلانشهرهای ایران به ارائه گزارشاتی در خصوص سیلاب اخیر در شهرهای اهواز، سیستان و بلوچستان(زاهدان)، شیراز و غیره پرداختند.

ایران جنگل شهرداری شهرداری تهران محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر