کد خبر: 794785 A

رئیس دانشگاه شهید بهشتی خبر داد: طبق تفاهم‌نامه امضاشده میان دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با دانشگاه سوربن فرانسه دوره‌های مشترک رشته حقوق برای این دانشگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی در نشست روسای دانشگاه‌های متولی کارگروه همکاریهای علمی بین‌المللی و سفرای کشورهای هدف با محوریت همکاریهای علمی بین‌المللی، چالش‌ها و راه‌های برون‌رفت از آن عنوان کرد: دانشگاه شهید بهشتی یکی از معتبرترین و جامع‌ترین دانشگاه‌های کشور است زیرا تعداد دانشجویان خارجی و خارجی، اعضای هیات علمی و کادر باتجربه آن نشان از این اعتبار می‌دهد. به همین دلیل از نظر ما دانشگاه شهید بهشتی پتانسیل بالایی برای برقرار ارتباطات بین‌المللی دارد و ما می‌توانیم در زمینه‌هایی مثل مباحث علمی آموزشی، تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های مشترک و غیره همکاری داشته باشیم. البته که پیش‌تر دانشگاه شهید بهشتی همکاریهای خوبی با دانشگاه‌های خارجی مثل روسیه داشته است. همچنین ما با دانشگاه سوربن فرانسه همکاریهای خوبی داشته‌ایم. به عنوان مثال در حوزه حقوق رشته‌های مشترک و جدیدی را راه‌اندازی کردیم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تفاهمی که با دانشگاه سوربن فرانسه امضا شده، بیان کرد: بنا داریم دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با دانشکده پاریس و دانشگاه سوربن یک کنسرسیوم دانشگاهی در حوزه حقوق داشته باشیم. طبق این تفاهم‌نامه دوره‌های مشترکی میان دانشگاه شهید بهشتی و سوربن فرانسه در رشته حقوق در سال جاری برگزار می‌شود که در نهایت به دانشجویان هم مدرک می‌دهد.

وی در پایان اذعان داشت: دانشگاه شهید بهشتی بیش از 400 دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد که اگر بودجه لازم را داشته باشیم برای فرصت‌های مطالعاتی آنها را به خارج از کشور اعزام می‌کنیم اما متاسفانه به دلیل کمبود بودجه این امر محقق نخواهد شد.

تحصیلات تکمیلی حقوق دانشجو شهید بهشتی فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر