کد خبر: 794774 A

زهرا نژادبهرام:

عضو هیات‌رییسه شورا عمده تمرکز و نگرانی‌ها در کشور را معطوف به نحوه مواجهه با خطر زلزله عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، نژادبهرام در هفتمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب در تالار علامه امینی دانشگاه تهران گفت: تهران با سه خطر طبیعی زلزله، سیل و فرونشست زمین مواجه است.

عضو هیات رییسه شورا  عمده تمرکز و نگرانی ها در کشور را معطوف به نحوه مواجهه با خطر زلزله  عنوان کرد و افزود: همین امر باعث شده از خطرات سیل غافل بوده ایم.

وی ادامه داد: موضوع  تاب آوری شهری اصلی غیر قابل انکار است و این چالش در سطح مدیریتی نیز بسیار جدی است. راهکار اصلی مواجهه صحیح با خطرات پیش و پس از وقوع سیلاب، خروج از  عادت واره های غلط و طراحی الگوهای نوین و آموزش و اطلاع رسانی است.

زهرا نژاد بهرام با تاکید بر اینکه نقش نهادهای حاکمیتی به عملیات حین حادثه اختصاص پیدا کرده است افزود: نهادسازی درستی برای تاب آوری پس از وقوع بحران، پیش بینی نشده است. در حالی که نهادهای مدنی و مردمی از ظرفیت عظیمی برای مدیریت شرایط و ساماندهی وضعیت برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر تهران، رییس کمیته شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنانش در هفتمین کنفرانس مهندسی و مدیریت سیلاب گفت: در تهران تا سال گذشته مراکز اسکان ایمن برای شرایط بحران ناشی از بلایای طبیعی و انسانی پیش بینی نشده بود که با پیگیری های به عمل آمده، نقشه مکان یابی به تفکیک مناطق ۲۲ گانه انتشار یافت.

 

روابط عمومی و امور بین الملل زلزله سیل شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر