کد خبر: 794425 A

در هفتاد و چهارمین جلسه کمیته فنی حریم:

در هفتاد و چهارمین جلسه کمیته فنی حریم مجوز اجرای عملیات گازرسانی به روستاهای همه‌سین و هاجرآباد واقع در شرق پایتخت صادر شد.

به گزارش ایلنا، هفتاد و چهارمین جلسه کمیته فنی حریم به ریاست معاون شهرسازی و معماری و با حضور اعضاء اصلی این کمیته، شهردار منطقه ۱۳، معاونین شهرسازی و معماری مناطق ۱۳ و ۲۰، جمعی از مدیران و کارشناسان مناطق و دستگاه های نظارتی برگزار شد.

 در این جلسه عبدالرضا گلپایگانی بر توجه به اهمیت حفظ حریم شهر تهران و ارائه خدمات به روستاهای واقع در حریم، در چارچوب ضوابط و مقررات تأکید کرد.

وی توجه به مسائل زیست محیطی حریم و ارائه خدمات به ساکنان حریم را از موضوعات مهم فرآیند مدیریت حریم عنوان کرد و گفت: حفظ و صیانت از حریم علاوه بر جلوگیری از ساخت و ساز و تغییر کاربری های غیرمجاز، نیازمند توجه و ارائه خدمات مورد نیاز در بخش های مختلف به ساکنان حریم است؛ بر این اساس در جلسه کمیته فنی حریم موضوع گازرسانی به روستاهای همه سین و هاجرآباد که سال ها در انتظار گازرسانی بودند، با رعایت مسائل فنی و در چارچوب ضوابط و مقررات، به تصویب اعضاء رسید.

در این جلسه رحمانی شهردار منطقه ۱۳ نیز گفت: این مصوبه با رعایت ضوابط زیست محیطی در کمترین زمان ممکن باید عملیاتی شود.

مجتبی شکری مدیر کل حریم شهر تهران نیز در حاشیه این جلسه گفت: کمیته فنی حریم،یک مجموعه مشورتی است که به ریاست معاون شهرسازی و معماری و اعضاء تشکیل می شود تا همه طرح ها و پروژه های ارائه شده از سوی مناطق پس از بررسی های کارشناسی و فنی و گرفتن تأیید از کارگروه تخصصی حریم، در این کمیته مورد بررسی نهایی قرار بگیرد.

وی افزود: در جلسه اخیر شش آیتم مورد بررسی قرار گرفت که مهم ترین آن صدور مجوز برای گازرسانی به روستاهای همه سین و هاجر آباد در حریم شهر تهران بود.

به گزارش معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیر کل حریم تهران با اشاره به اهتمام شهرداری به حفظ مسائل زیست محیطی گفت: تمام پروژه ها در این سطح علاوه بر استعلام محیط زیست باید برای اجرایی شدن مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان را نیز داشته باشند.

هفتاد و چهارمین جلسه کمیته فنی حریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر