کد خبر: 794402 A

اعضای شورای شهر تهران درباره چگونگی انتخابات هیات رئیسه در جلسه هم‌اندیشی امروز به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم‌اندیشی ظهر امروز اعضای شورای شهر گفت: در جلسه امروز شورای شهر اعلام شد که آغاز به کار شورا پس از تعطیلات، 27 مرداد خواهد بود. در حالی که در جلسه هم‌اندیشی ظهر امروز نظر اعضا این بود، اما مصوبه اینگونه نشد. اگر قرار است تعطیلات 15 روزه باشد در نتیجه باید 29 مرداد ماه بازگردیم و با توجه به اینکه این تاریخ تعطیل رسمی است، جلسه بعدی شورای شهر 3 شهریور ماه برگزار خواهد شد که در جلسه امروز اشتباهاً 27 مرداد ماه تاریخ بازگشت اعضا اعلام شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از بحث‌های مطرح شده در جلسه هم‌اندیشی افتتاح پروژه‌های شهری بود، اظهار داشت: یکی از مباحث افتتاح پروژه‌های شهرداری تا پایان سال بود که می‌تواند افتتاح شود. سال 98 سال شکوفایی شوراهاست و شهرداری ثبات پیدا کرده است در نتیجه نباید پروژه‌ها روی زمین بماند.

وی در ادامه افزود: مانند پروژه فرهنگی طغرل، پایانه شرق، پروژه آیینی صبا یا روگذر چمران به ولنجک که باید نسبت به افتتاح آن اقدام شود. همان‌طور که شهردار تهران اعلام کرد هر ماه امکان راه‌اندازی یک ایستگاه مترو فراهم شده است.

هاشمی در ادامه با اشاره به توقع اعضا درباره پیگیری پروژه‌های نیمه‌کاره شهر تهران گفت: پروژه‌های زیادی در سطح شهر موجود است که اعضا توقع داشتند هم کمیسیون‌ها پیگیر آنها باشند و هم آقای شهردار و تلاش آقای شهردار نسبت به این موضوع در سال جاری افزایش یابد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه در ادامه جلسه هم‌اندیشی دستور جلسه 3 شهریور ماه را مشخص کردیم، افزود: اولین دستور انتخابات هیات رئیسه است که بحث بر این بود به چه کسانی باید رأی داد. رئیس، نایب رئیس، سخنگو، خزانه‌دار و دو منشی شش پستی هستند که درباره آنها بحث شد.

وی در ادامه افزود: چگونگی نحوه ورود اعضا به این انتخاب به بحث گذاشته شد. اینکه در یک بحث هم‌اندیشی کاندیداها را تعیین کنیم یا خیر از جمله موارد بحث بود که نظرات اعضا درباره آن متفاوت بود.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: برخی از اعضا معتقد بودند با توجه به اینکه شورای یکدستی هستیم، فرقی نیست که چه کسی رئیس و یا نایب رئیس باشد اما بعضی می‌گفتند این موضوع می‌تواند باعث اختلافات درون‌گروهی شود و در نهایت تصمیمی درباره آن گرفته نشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از اعضای شورای شهر انتقاداتی به روش هیات رئیسه فعلی داشتند، اظهار کرد: آنها معتقد بودند اگر قرار است هیات رئیسه فعلی ابقا شود، نباید به این روش مدیریت شود. برخی از اعضا نیز می‌گفتند می‌خواهیم کاندیدا شویم اما کسی مطرح نکرد که برای کدام سمت قصد کاندیدا شدن دارد.

رئیس شورای شهر در ادامه تصریح کرد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار است انتخابات هیات رئیسه برگزار شود، یک جلسه هم‌اندیشی داشته باشیم و اعضا موظف شدند یک جلسه هم‌اندیشی در تاریخ 2 شهریور ماه داشته باشیم.

انتخابات رئیس شورای شهر تهران شورای شهر تهران شهردار تهران مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر