کد خبر: 794206 A

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: شهرداری تهران لایحه ساماندهی مراکز آموزش علمی _ کاربردی را در اسرع وقت به شورای شهر ارسال کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید حسن رسولی در تذکر پیش از دستور در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر، گفت: طرح ساماندهی مراکز آموزش علمی _ کاربردی شهرداری تهران، سازمانها، شرکت ها و موسسات وابسته در ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری در صحن شورای شهر به تصویب رسید.بر اساس این طرح شهرداری تهران موظف به ساماندهی موسسه و مراکز آموزشی علمی _ کاربردی خود از ۹ مرکز به ۴ مرکز اقدام کند.

وی با اشاره به  بند "الف" ماده واحده این طرح اظهار داشت: در راستای کمک به اجرای بهتر ماموریت های ذاتی شهرداری تهران، سازمانها و شرکتهای تابعه، مراکز آموزشی علمی _ کاربردی در حوزه های ایمنی وآتش نشانی، حمل و نقل و ترافیک، فن آوری، نوسازی و شهر هوشمند و فرهنگی و اجتماعی که تداوم فعالیت آنان مورد نیاز است، حداکثر در چهار مرکز به فعالیت خود ادامه دهد و شهرداری تهران فهرست رشته‌های هر یک از مراکز آموزشی چهارگانه را جهت تصویب شورای شهر تهران ارائه کند.

رسولی در ادامه تصریح کرد: در جلسه کمیته منابع انسانی و تشکیلات که اول تیرماه امسال برگزار شد، کد رشته های تحصیلی موسسات علمی _ کاربردی در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد سرپرست موسسه آموزش عالی علمی _ کاربردی شهرداری تهران، جلساتی با کمیسیون‌های مرتبط با حوزه‌های تعیین شده داشته باشند تا رشته‌های تحصیلی تعیین و تکلیف و نهایی شود.

وی در پایان با بیان اینکه با توجه به اینکه حدود یک و ماه نیم تا آغاز سال تحصیلی ۹۸_۹۹  باقی مانده است اظهار داشت: باید در اسرع وقت لایحه مربوطه به تعیین فهرست رشته های هر یک از مراکز آموزشی چهارگانه سریعتر برای تصویب به شورای شهر ارسال شود.

تقدیر فخاری از تملک و بازسازی آرامگاه شهدای مشروطه

همچنین الهام فخاری ضمن‌ گرامیداشت روز خبرنگار و سالروز صدور فرمان مشروطه در جلسه شورا گفت: در پی تذکر درباره وضعیت آرامگاه شهدای مشروطه در سال گذشته، بدین وسیله از پیگیری و تلاش مدیران شهری به ویژه شهردار محترم تهران، شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیباسازی طی دو سال گذشته در راستای تملک، ساماندهی، طراحی و بازسازی این محوطه در گرامیداشت مشروطه به مثابه حرکت جامعه ایرانی به سوی جمهوریت و در مسیر استبدادستیزی تشکر می کنم.

فخاری در ادامه گفت: این محوطه در مجاورت بیمارستان لقمان و آرامگاه چند تن از مشروطه‌خواهان خطیب و روزنامه‌نگار است و در سال ۱۳۸۵ به ثبت آثار ملی رسیده است.

وی در پایان افزود: اقدام شهرداری تهران در مسیر بازشناسی سرمایه های تاریخی و ارج نهادن به تلاش مشروطه‌خواهان به ویژه روزنامه‌نگاران و اصحاب علم به مثابه فعالان اجتماعی از طیف های گوناگون قابل تقدیر است و از شهرداری تهران و سازمان های مرتبط برای توجه به آن تشکر می کنم.

سید حسن رسولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر