کد خبر: 794083 A

سیدجواد حسینی:

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: ما باید تولید گفتمان‌ها و ادبیاتی در جامعه داشته باشیم که این تولید، آموزش و پرورش را هم به دل جامعه و هم به دل برنامه‌ریزان ببرد.

سید جواد حسینی در نشست هماهنگی پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان کشور اظهار کرد: با داده کاوی می‌توان بهترین عملکرد را رقم زد لذا باید ابتدا داده‌ها را ارزیابی و سپس راهکار مناسب را ارائه کرد.

وی افزود: قرار نیست مانند گذشته عمل کنیم بلکه باید بهبود عملکرد و تولید گفتمان داشته باشیم، لذا  پژوهشگاه آموزش و پرورش،  دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی مسئولیت واکاوی داده‌ها را بر عهده دارند هرچند که دانشگاه‌های مذکور مسئولیت سنگینی در تربیت نیروی انسانی نیز دارند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف وزارتخانه تمام‌وقت خود را صرف امور اجرایی می‌کنند و فرصت بازنگری در اندیشه‌ها و آنچه انجام می‌دهند را ندارند، بنابراین مراکز فرهنگی مرتبط با آموزش و پرورش، باید مرکز مطالعات استراتژیک آموزش و پرورش  باشند.

وی بهبود عملکرد را ضروری دانست و ادامه داد: انبوه داده‌ها باید از بخش‌های مختلف آموزش و پرورش جمع‌آوری و در اختیار مراکز مذکور قرار گیرد تا آنها پس از انجام  کاوش‌های لازم به ارائه راهکار بپردازند و با رویکرد آینده پژوهانه بهبود عملکرد را داشته باشند.لذا این نقشی است که باید به دانشگاه فرهنگیان اضافه شود.

وی گفت: ما باید تولید گفتمان‌ها و ادبیاتی در جامعه داشته باشیم  که این تولید، آموزش و پرورش را هم به دل جامعه و هم به دل برنامه‌ریزان ببرد و ادبیات جدید تحقق پذیر و کیفیت بخش باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان اظهار کرد: این جشنواره حرکت ارزشمندی است که باید دائم جاری و ساری باشد.

وی راه‌اندازی دبیرخانه دائمی الگوهای یادهی-یادگیری  در دانشگاه فرهنگیان را  امری ضروری دانست و افزود: این دبیرخانه باید  تجارب جهانی و تجارب داخلی را دائم جمع‌آوری کند و طرحی با نام "جام" یعنی(جمع‌آوری ایده‌های مطلوب) را در فرآیندهای یادگیری - یاددهی اجرا کند تا پویایی در دل تعلیم و تربیت شکل بگیرد.

حسینی ادامه داد: بسیج فرهنگیان انگیزه کافی برای اجرای طرح‌ها را دارد، لذا چه سازمانی بهتر از بسیج می‌تواند در این زمینه با آموزش و پرورش همکاری کند و به اجرای بهتر طرح‌ها از جمله طرح‌هایی مانند؛ طرح نماد کمک کند.

وی برگزاری جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان را ایده خوبی دانست و افزود: این جشنواره منشا اثرات خوبی است که باید امتداد یابد.

وزارت آموزش و پرورش سیدجواد حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر