کد خبر: 793945 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: تراکم بالای جمعیتی، مهاجرت به تهران، آلودگی هوا و ترافیک اصلی‌ترین چالش‌های مدیریت شهری در استان تهران است.

به گزارش ایلنا، محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برخورداری شهرداران استان تهران از برنامه برای رسیدن به وضعیت مطلوب را الزامی دانست و اظهارکرد: تمامی اقدامات شهرداران باید به رضایتمندی ذینفعان که همان شهروندان هستند معطوف باشد و برای رسیدن به توسعه متوازن شهرداران نیازمند ابزار هستند البته نیروی انسانی هم یکی از مهمترین این ابزار است.

وی با اشاره به اینکه امروزه اداره کردن شهرها بدون مشارکت شهروندان بی معنی است و شهرداری نمی‌تواند در همه حوزه‌های شهری تصدی‌گری کند، گفت: شهرداران استان تهران باید تفکیک دو واژه شهروند و شهرنشین را مدنظر قرار دهند و زمانی مشارکت مردم در امور شهری محقق می‌شود که مردم شهرنشین را به شهروند مبدل کنیم و برای شهروند سازی و ایجاد تعلق خاطر مردم به شهرهای محل سکونت خود، نیازمند آموزش‌های شهروندی هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران افزود: روزانه در شهر تهران۸۰۰۰ و در سایر شهرهای استان۴۰۰۰ تن زباله تولیدی داریم و اگر با آموزش شهروندی بتوانیم تفکیک زباله از مبدا را به شهروندان آموزش دهیم، تولید ثروت کرده‌ایم و امروزه مدیریت شهری باید به هوشمندسازی روی آورد و در خیلی از موارد فناوری‌ها و استارتاپ‌ها به کمک مدیریت شهری آمده است. به عنوان نمونه امروزه تاکسی‌های اینترنتی جایگزین تاکسی سرویس‌های سنتی شده‌اند که در گذشته برای دریافت مجوز باید مسیرهای مختلفی را می‌پیمودند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، تقی‌زاده تاکید کرد: امروز مسئولیت مدیریت شهری با وجود فناوری‌های نوین با چند دهه قبل بسیار متفاوت است و نمی‌توان پذیرفت که با استفاده از ظرفیت‌های قانون ۴۰ سال قبل شهرها را اداره کرد. لذا هوشمندسازی شهری و بهره‌گیری از استارتاپ کارکردی چندوجهی برای شهرداری‌ها به همراه دارد و بدین مفهوم که هم صرفه جویی و هم رضایتمندی و هم ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها را به دنبال دارد و اساسا مدیریت شهری و پدیده شهر نشینی به لحاظ ایجاد تحولات با سرعت بالا همراه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر