کد خبر: 793750 A

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: بیمارستان مکه مکرمه روزانه به ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از حجاج کشورمان خدمات پزشکی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارائه می‌کند. بیشترین مراجعات زائران به این بیمارستان به دلیل مشکلات حساسیتی، ریوی، اسکلتی و عضلانی است.

به گزارش ایلنا، محمد تقی حلی ساز اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی تا  ۱۲ مرداد  ، بیش از ۲۱۵ هزار و ۸۹۰ خدمات پزشکی، درمانی و امدادی به زائران ارائه شده و ۱۱۲هزار و  ۲۸۳ زائر نیز در مطب‌ها و مجموعه‌ها در هتل های محل اسکان زائران ویزیت شده‌اند.

حلی ساز  با اشاره به بستری‌ شدن ۷۱زائر در بخش سی سی یو، گفت : تعداد بستری دربخش داخلی مردان ۷۴نفر و بخش داخلی زنان۶۸ نفر و۳۳۱ زائر نیزدراورژانس بیمارستان مکه ازابتدا تاکنون (شنبه ۱۲ مرداد ) بستری بوده اند. واین درحالی است زائرین عزیز درمطب ها ، محل استقرار زائران و درمانگاههای ۵ گانه مرکز پزشکی حج و زیارت جهت درمان تکمیلی ازسوی پزشکان متخصص  به بیمارستان مکه مکرمه ارجاع و پس از بهبودی و مداوا به کاروان ها برگشته اند.                                                                                                                                              

وی افزود: با اشاره به اینکه بیمارستان مکه مکرمه تا ۱۲ مرداد آماده ارائه خدمات پزشکی و درمانی است ، گفت:‌ خدمات پاراکلینیک بیمارستان بالغ بر ۱۲هزار مورد شامل مراجعین به آزمایشگاه  ۱۲۹۹ نفر و انجام آزمایش  ۹۸۶۱ مورد ، مراجعه با رادیولوژی ۳۸۱ نفر و انجام رادیولوژی ۴۴۵ مورد، سونوگرافی  ۲۳۶ مورد اکو ۱۷ مورد می باشد .

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در تشریح جزئیات عملکرد پزشکان  گفت: تا روز۱۲ مرداد گ۴۵هزار و ۱۰۶ مورد خدمات پرستاری به درمدینه و بیمارستان مکه شامل نوار قلب، قند خون و فشارخون، گچ گیری، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و بخیه  به حجاج ایرانی  ارائه شده است.                               

حلی ساز همچنین با بیان اینکه همه داروهای لازم تا پایان فصل حج تامین شده است و هیچ کمبودی نداریم بیان کرد: ۵هزار و  ۹۱۱ پاسخگویی به زائران در بخش داروخانه‌ های  مدینه و مکه  ثبت شده است و همچنین انجام ماموریت های  مددکاری وامداد و انتقال بیش از  ۳۲۴۹ مورد ازجمله تقاضای آمبولانس ، انتقال بیمار به مجموعه ها و هتل ها  و بیمارستان های سعودی انجام گرفته است .

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  گفت: تاکنون ۱۳ زائر بستری دربیمارستان های سعودی بستری هستند و برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان های سعودی نیز پزشکانی داریم که رابطین بین درمانگاه های ایرانی و بیمارستان های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران اقدام می‌کنند.

رییس مرکز پزشکی و حج و زیارت جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر