کد خبر: 793671 A

معاون کل وزارت بهداشت:

معاون کل وزارت بهداشت گفت: سیاست وزارت بهداشت ارائه خدمات درمانی به مردم توسط بخش دولتی و خصوصی در نزدیکی محل زندگی آنها است.

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی در بازدید از مراکز بهداشتی درمانی استان قم اظهار کرد: هزینه‌های جانبی درمان نظیر هزینه رفت و آمد برای دریافت خدمات، امروزه قسمت قابل توجهی از هزینه‌های درمانی خانوارها را تشکیل می دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون با توجه به قیمت حداقلی تعرفه‌های دولتی و پوشش نسبتا مناسب هزینه‌ای توسط بیمه‌ها در بعضی موارد هزینه رفت و آمد از هزینه اصلی درمانی بیشتر می‌شود، افزود: سیاست وزارت بهداشت ارائه خدمات به مردم توسط بخش دولتی و خصوصی در نزدیکی محل زندگی مردم و مطابق با نظام ارجاع است.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات مراکز ارجاعی در تهران و شهرهای بزرگ، مراجعه بیماران با بیماری‌های ساده و معمولی است که در محل زندگی خود بیماران هم با کیفیت خوب قابل درمان است.

به گفته حریرچی، توسعه مراکز درمانی در شهرهای دیگر استان تهران و استان‌های اطراف تهران نظیر البرز، قم و سمنان در راستای سهولت دسترسی مردم در سال‌های اخیر، با جدیت بیشتری دنبال شده است.

وی در پایان تاکید کرد: مردم به پزشکانی که در شهرستانها به فعالیت مشغول هستند، اعتماد کنند. در مورد اکثر بیماری‌ها، سطح دانش و تجربه پزشکان فعال در تهران و شهرستان‌ها تفاوت چندانی ندارد. البته بعضی بیماری‌های خیلی سخت و نادر احتیاج به مراجعه به مراکز ارجاعی دارد.

وزارت بهداشت هزینه‌های درمانی حریرچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر