کد خبر: 793326 A

با حضور شهردار تهران صورت پذیرفت؛

عملیات حفاری اولین بخش از مقطع تونل خیابان استاد معین با اتصال بخش های شمالی و جنوبی به اتمام رسید.

به گزارش ایلنا، طی مراسمی که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد، اتصال جبهه‌های شمالی و جنوبی بخش کناری تونل- زیرگذر خیابان استاد معین برقرار شد و به این ترتیب عملیات حفاری یکی از بخش های ششگانه سطح مقطع ۱۷۲ مترمربعی این تونل که از عرض خیابان آزادی عبور می کند، تکمیل گردید.

با توجه به شرایط ناپایدار زمین و همچنین نحوه اجرای بخش تونلی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین به روش اتریشی، سطح ‌مقطع مورد‌نظر به ‌یکباره حفاری ‌نمی‌شود بلکه در چند‌مرحله، ابتدا بخش‌های کناری تونل حفر ‌شده و پس ‌از اجرای تمهیدات‌خاص برای تحکیم دیواره‌ها، قسمت میانی تونل مورد حفاری قرار می‌گیرد. به این ترتیب و با اتمام حفاری اولین بخش از کل سطح مقطع تونل در ضلع شرقی، پیشرفت عملیات حفاری این تونل ۷۳ متری به ۳۲ درصد و پیشرفت عملیات اجرایی کل پروژه به ۴۸ درصد رسید. لازم به ذکر است با بهره برداری از این زیرگذر تونلی، ضمن افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان و میدان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بزرگراه یادگارامام(ره) بهبود می یابد.

براساس گزارش معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، به گفته مجریان پروژه، طی یک ماه اخیر علاوه بر پیشرفت قابل ملاحظه عملیات حفاری بخش تونلی، احداث تمام شمع های موردنیاز به اتمام رسیده و بخش خاکبرداری زیر تابلیه جنوبی نیز به سرانجام رسیده است.

گفتنی است شهردار تهران یکشنبه هفته جاری نیز در بازدید سرزده از کارگاه پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت عملیات اجرایی این پروژه راهگشای ترافیکی قرار گرفته و بر ضرورت تلاش همه جانبه به منظور بهره برداری از آن در زمستان سال جاری تاکید کرده بود.

شهردار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر