کد خبر: 793279 A

دبیر علمی دومین کنگره سلامت زنان و خانواده، زنان را رکن اصلی خانواده بیان کرد‌ و‌ گفت: زنان عامل انسجام خانواده هستند و خداوند آن‌ها را سبب آرامش خانواده و سکینه قرار داده است.

به گزارش ایلنا، نسرین سحرخیز در این کنگره با تاکید بر این‌که زنان عامل رشد و پویایی جامعه هستند، افزود: نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و زنان نیز پرورش‌دهنده افراد جامعه هستند .

سحرخیز با بیان این که سلامت شامل سلامت جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی است، گفت: تدوین و اجرای برنامه‌ها در جهت توانمندسازی زنان، ضمانتی برای پرورش کودکانی سالم، خانواده و جامعه‌ای سالم است.

وی، سیاستگذاری در حوزه سلامت زنان، باروری، ناباروری، فرزندآوری و جمعیت، بارداری و زایمان را از جمله محورهای دومین کنگره سلامت زنان و خانواده بیان کرد و گفت: همچنین توجه به فن‌آوری‌های نوین در تشخیص و غربالگری قبل، حین و بعد از زایمان و نیز سلامت در دوران یائسگی و توجه به سلامت سالمندان از دیگر محورهای این ‌کنگره‌ است. 

به گزارش وبدا،‌سحرخیز در پایان با بیان این که تعداد شرکت‌کنندگان در این کنگره  ۲۰۰۰ نفر هستند، ابراز امیدواری کرد: دومین‌کنگره سلامت زنان و‌ خانواده، طی دو روز برگزاری،  بهره‌وری کامل را در پی داشته باشد.

جامعه خانواده زایمان زنان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر