کد خبر: 793238 A

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت :

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: در تفاهم نامه سال جاری سازمان بیمه سلامت با بانک رفاه قرار بر این شد که برای تمام شرکای کاری سازمان بیمه سلامت که در راستای استقرار سازمان الکترونیک و مبادلات الکترونیکی همکاری می‌کنند، تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شود. این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و حداکثر تا ۱۵ میلیون تومان است.

به گزارش ایلنا، شاهرخ رامزی درباره تسهیلات تشویقی در نظر گرفته شده برای پزشکان و شرکای کاری سازمان بیمه سلامت برای استقرار سازمان الکترونیک افزود: پزشکان و شرکای کاری که تمایل به همکاری با سازمان بیمه سلامت در راستای استقرار سازمان الکترونیک و اجرای پروژه‌هایی مانند نسخه الکترونیکی داشته باشند می‌توانند برای استفاده از تسهیلات بانکی برای تهیه تجهیزات مورد نیاز، درخواست خود را به اداره کل بیمه سلامت در استان‌ها ارائه کرده و تسهیلات مربوطه را از بانک رفاه دریافت کنند.

وی بیان کرد: استقرار سازمان الکترونیک یکی از اولویت‌های اصلی سازمان بیمه سلامت است و برای مشکلات این موضوع نیز از ابتدای راه پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است. هرچند حرکت به سمت استقرار سازمان الکترونیک در مرحله اول هزینه بردار است، اما در واقع این کار در بلند مدت منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت درباره تشویق‌های در نظر گرفته شده برای شرکای کاری این سازمان جهت اجرای طرح‌های الکترونیکی اظهار داشت: سال گذشته تخصیص ۸۰ تا ۹۰ درصدی اسناد شرکای کاری که در روند طرح نسخه الکترونیکی و استقرار سازمان الکترونیک با سازمان بیمه سلامت همکاری کردند در نظر گرفته شد. استان‌های اصفهان، کرمان و گلستان جزو استان‌های پیش‌رو در زمینه استقرار سازمان الکترونیک در بیمه سلامت بودند که تخصیص‌های ماهانه این استان‌ها ۲۰ درصد بیشتر از سایر استان‌ها انجام شد و امسال نیز همین مسیر را ادامه می‌دهیم. البته در سال جاری تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان‌ها جزو مواردی است که باید اجرا شود.

الکترونیک سلامت قرض الحسنه بیمه سلامت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر