کد خبر: 792954 A

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائران تا ۹ مرداد، گفت: تا پایان روز هشتم مرداد، ۱۶۱ هزار و ۳۲۰ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در عربستان ارائه شده و تا کنون ۴۲ بیمار در بیمارستان‌های هلال احمر و سعودی بستری هستند.

به گزارش ایلنا، محمد تقی حلی‌ساز با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در مدینه از ۱۷ تیر ماه و ابتدای عملیات درمانی حج در مکه از ۲۱ تیر ماه تا پایان روز سه‌شنبه ۸ مرداد، گفت: ۱۶۱ هزار و ۳۲۰ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه ارائه شده که ۴۴۸ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه از ۲۱ تیر تا پایان ۸ مرداد، ۱۲۲ هزار و ۵۰۹ مورد و در مراکز درمانی مدینه  از ۱۷ تیر تا پایان ۸ مرداد، ۳۸ هزار و ۸۱۱ مورد بوده است.

وی گفت: تا پایان روز سه‌شنبه ۸ مرداد، از مجموع خدمات درمانی ارائه شده در مکه ۴۴۸ مورد خدمات بستری و ۸ هزار و ۳۶۴ مورد خدمات پاراکلینیکی بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به بستری ۳۴ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۸ زائر در بیمارستان‌های سعودی، افزود: به علاوه در بیمارستان و مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۸۶ هزار و ۸۱۹ مورد ویزیت در مطب ها و مجموعه های درمانی، ۸ هزار و ۹۹ مورد ویزیت تخصصی، ۲ هزار و ۵۶۴ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۳۷ هزار و ۴۱۷ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

وی گفت: در این مدت در مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۲۷ هزار و ۶۲۶ مورد خدمات نسخ داروخانه‌ای به زائران ارائه شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر محمد تقی حلی‌ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر