کد خبر: 792618 A

نوبخت خبر داد:

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۵۳ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در سال جاری در نظر گرفته است.

به  گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت امروز سه‌شنبه در جریان افتتاح دو پروژه صنعتی در شهرک صنعتی سالاریه ورامین در جمع خبرنگاران گفت: چند سال است با همکاری مجلس در تصویب تبصره ۱۸ در قانون بودجه، امکانی فراهم شده تا تولید کنندگان هم از تسهیلات ارزان‌قیمت استفاده کرده و از کمک‌های بلاعوض دولت در رونق بخشیدن به تولید و ایجاد اشتغال استفاده کنند.

وی اظهار داشت: در تبصره ۱۸ قانون بودجه، امکان پرداخت مابه‌التفاوت سود نیز پیشنهاد شده تا از این طریق نیز به تولیدکنندگان کمک شود. با این مکانیزم برای سال‌جاری بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد تومان در این بخش از تبصره ۱۸ پیش‌بینی شده تا مشکل تولید کنندگان برطرف شود.

نوبخت گفت: دولت برای اشتغال تک‌تک استان‌ها نیز برنامه‌ریزی منسجم و مدونی طراحی کرده که در آن امکان تأمین سرمایه در گردش و دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت‌تر از شرایط فعلی در نظر گرفته شده است. مجموعه این اقدامات دولت که در قانون بودجه پیش‌بینی شده، فرصت را برای اشتغال تولید کنندگان فراهم می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای دومین مرحله از طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد. در قانون بودجه، برای اجرای دومین مرحله طرح رتبه‌بندی فرهنگیان ۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که این مبلغ در دوسال گذشته و برای اجرای مرحله اول، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

نوبخت افزود: وزارت آموزش و پرورش باید هر چه سریعتر مقدمات اجرای مرحله دوم را که اعتبارات آن ابلاغ شده فراهم کند.

محمدباقر نوبخت سازمان برنامه و بودجه کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر